Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či vrátenie daňového bonusu Daňovým úradom je zdaniteľný alebo nezdaniteľný príjem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    O uplatnený daňvý bonus sa znižuje daň, takže o vrátený bonus sa zvyšuje daň.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Nike, to si trošku poplietla. Jana, ak tomu dobre rozumiem, vy vyplácate daň. bonus z vlastných prostriedkov a potom si ho žiadate od DU?
    Takže účtuješ normálne pri zúčtovaní miezd
    daň. bonus napr. 400 SK 342/331
    daň. bonus z poukázaný z DU 400 SK 221/342

    Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

    Jana411
    Áno, DU nám vrátil daňový bonus , ktorý sme vyplatili z vlastných prostriedkov. Ale my účtujeme v JÚ, takže neviem či si to mám zaúčtovať ako zdaniteľný príjem alebo nezdaniteľný príjem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jana411
    Áno, DU nám vrátil daňový bonus , ktorý sme vyplatili z vlastných prostriedkov. Ale my účtujeme v JÚ, takže neviem či si to mám zaúčtovať ako zdaniteľný príjem alebo nezdaniteľný príjem.
    Jani, preddavky na daň máš ako nezdaniteľný výdavok, lebo je to daň, takže vrátený daňový bonus bude nezdaniteľný príjem :-)

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    vladan
    Jani, preddavky na daň máš ako nezdaniteľný výdavok, lebo je to daň, takže vrátený daňový bonus bude nezdaniteľný príjem :-)
    Ale to platí len v prípade preddavku dane z príjmov SZČO. Ale pokiaľ platíš daň zo závislej činnosti zamestnancov, je to výdavok znižujúci základ dane a tým pádom vrátený daňový bonus je zdaniteľný príjem. Alebo sa mýlim?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    pardon, poplietla som to, pozerala som na to z pohľadu zamestnanca, ale dievčatá ti to pekne popísali.
    Ja v JU daň zo závislej činnosti účtujem ako daň. výdavok a vratku by som účtovala ako poníženie výdavku. Vrátená daň podľa mňa nie je príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.