Zavrieť

Porady

Neplatené voľno - odvod poistného

Prosím o radu, zamestnanec od 1.10.2006 - 20.10.2006 čerpe dovolenku. Od 21.10.-15.11.2006 bude mať neplatené voľno.Od 16.11.2006 bude pokračovať v práci. Hrubá mzda za 10/2006 mu bude činiť 10400,- Ako mám urobiť odvody do ZP a SP za 10/06 a potom následné za 11/06.Taktiež by som chcela vedieť kde treba robiť odhlášky prip. prerušenie. Za skorú odpoveť Vám vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    bozzka2
    Prosím o radu, zamestnanec od 1.10.2006 - 20.10.2006 čerpe dovolenku. Od 21.10.-15.11.2006 bude mať neplatené voľno.Od 16.11.2006 bude pokračovať v práci. Hrubá mzda za 10/2006 mu bude činiť 10400,- Ako mám urobiť odvody do ZP a SP za 10/06 a potom následné za 11/06.Taktiež by som chcela vedieť kde treba robiť odhlášky prip. prerušenie. Za skorú odpoveť Vám vďaka.
    Pokiaľ hrubá mzda činí viac ako minimálna mzda, čo v tomto prípade o dosť prevyšuje, tak odvody idú normálne z dosiahnutej mzdy, teda z 10400,-Sk. Budúci mesiac to bude úplne rovnako.
    Jedine v prípade, ak by jeho mzda nedosiahla mesačnú minimálnu mzdu, t.j. 7600,-, tak odvody do ZP by museli ísť minimálne zo 7600,- a do SP z dosiahnutej mzdy, aj keby bola nižšia.
    Do ZP nenahlasuješ žiadne prerušenie, len do SP, od prvého dňa NV nahlásiť na RLFO prerušenie poistného.
    jankasm, poraď prosím, ako je to s odvodom do ZP ak mal zamestnanec PN potom 4 dni prerušenie z toho dva dni pracovné počas ktorých mal absenciu. a znova NP+PN. Nemal žiadny príjem. Odvod je z minim. mzdy za dva pracovné dni? t.j. 6900/30x2x4% zamestnanec a 10% zamestsnávateľ?
    Ďakujem.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Škoda že nie som jankasm, poradil by som.

    ( http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html bod 7.)
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.10.06 at 07:34

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jozef Mihál
    Škoda že nie som jankasm, poradil by som.
    Jozef, nebuď labuť a poraď. Urobíš dobrý skutok.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    halaszova
    jankasm, poraď prosím, ako je to s odvodom do ZP ak mal zamestnanec PN potom 4 dni prerušenie z toho dva dni pracovné počas ktorých mal absenciu. a znova NP+PN. Nemal žiadny príjem. Odvod je z minim. mzdy za dva pracovné dni? t.j. 6900/30x2x4% zamestnanec a 10% zamestsnávateľ?
    Ďakujem.
    Počas PN odvody neplatíš. Ak bol celý mesiac PN len 2 dni mal absenciu tak odvody idú z minimálnej mzdy za tie 2 dni. Prepočet sa robí na pracovné dni. A áno, zamestnanec platí 4% a zamestnávateľ 10%.
    Pán Mihál, som rada, že Vy nie ste jankasm, lebo neviem, či by mi vedela poradiť v programe Aurus. Viem, že Vy áno. Zadala som zamestnancovi ukončenie PN z predchádzajúceho mesiaca 09.09.2006. Začiatok NP pri 13.9. Medzi tým bola Ne a dva pracovné dni na ktoré som dala Neospravedlnenú absenciu. Neviem, kde som urobila chybu, lebo na ZP nezadalo vymeriav. základ a teda ani odvod poist. z minim. mzdy. VZ pre NP,Star.P,PvN,IP zadalo 230,- Sk čo je len alikvótna časť z min. mzdy 6900,- na jeden deň. Vopred Vám Ďakujem za radu.

    Neplatené voľno - odvod poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.