Zavrieť

Porady

Refakturácia nafty

Sme dopravná firma. Pre jednu fyzickú osobu-podnikateľ platca dph sprostredkovávame prepravu. Daná FO vykonáva odber nafty v zahraničí na našu kartu, na základe uvedeného mu my odber refakturujeme.
My ako firma sme registrovaný v ČR a v Nemecku na refundáciu zahraničnej DPH a nevieme či pri refakturácii nafty sa máme odraziť od celkovej sumy už zaťaženej zahr.dph, alebo od základu dane (nám zahr.dph vracajú formou dobropisu - na základe registrácie).
Daná FO nie je zaregistrovaná pre refundáciu dph v zahraničí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nooo neviem ale možno by som to riešil tak že ak je to SR osoba refakturáciu riešim spôsobom sám som prijal a dodal...to jest vystavil by som mu fa na naftu zo slovenskou dph a v zahraničí by som si uplatnil nárok na dph ako normálne...hm

    Masl je offline (nepripojený) Masl

    som dúfam dobrý človek a ešte lepšia mama ...viac Masl
    Chápem, ale refakturovať budeme Slovákovi s DPH, ale z akej ceny na zahraf.fa sa máme odraziť /základ + zahr. dph, alebo len základ/ .
    Naposledy upravil Masl : 20.10.06 at 08:18
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ak si uplatňujete dph tak bez dph by som vychádzal... s dph len vtedy ak by sa mi dph nevrátila...

    Masl je offline (nepripojený) Masl

    som dúfam dobrý človek a ešte lepšia mama ...viac Masl
    Ďakujeme, oceníme, keď niekto poradí.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nevyšiel mi čas skôr, takže teraz. Trošku to zamotám. Dodali ste niečo Slovákovi? Teda dodali ste mu pohonné hmoty? Obdržali ste doklad o čerpaní vy? Objednal si u Vás Slovák čerpanie PHL? Podľa môjho názoru na všetky otázky by sme odpovedali "nie".

    A preto ma odpoveď vedie k tomu, že Vám vznikla iba pohľadávka z toho titulu, že z Vášho účtu boli odčerpané finančné prostriedky, nakoľko ste dovolili inému subjektu použiť Vašu platobnú kartu. A dostaneme sa do úplne inej roviny, ako je dodávka tovaru.

    Skúsme porozmýšľať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.