Zavrieť

Porady

faktúra od WHO IS WHO

Dobry den,

prisla mi faktura - švajčiarska /na fa. je uvedena aj krajinská redakcia pre Slovensko, je tam uvedený bankový účet na Slovensku/ je to za vydanie zivotopisu vyvolenej osobnosti. Fa je v slovenskej mene bez DPH. Aky je postup pri účtovaní? /este som neúčtovala o zahraničnej fa./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    klaudia
    Dobry den,

    prisla mi faktura - švajčiarska /na fa. je uvedena aj krajinská redakcia pre Slovensko, je tam uvedený bankový účet na Slovensku/ je to za vydanie zivotopisu vyvolenej osobnosti. Fa je v slovenskej mene bez DPH. Aky je postup pri účtovaní? /este som neúčtovala o zahraničnej fa./
    Zrejme na Slovensku nemajú zriadenú dcérsku firmyu, nie sú tu registrovaní. Účtovať budeš úplne rovnako ako faktúru od tuzemského dodávateľa. Ak ste platcami DPH, vykonáš samozdanenie. O samozdanení hľadaj v poradách DPH.

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    Na tej fakture je WHO IS WHO v Slovenskej republike,/aj účet maju uvedený v SR/ takze by som to mala uctovat ako fa od tuzemskeho dodavatela. Suma je v SKK bez DPH. Takze mam zauctovat ako fa od neplatcu DPH?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    klaudia
    Na tej fakture je WHO IS WHO v Slovenskej republike,/aj účet maju uvedený v SR/ takze by som to mala uctovat ako fa od tuzemskeho dodavatela. Suma je v SKK bez DPH. Takze mam zauctovat ako fa od neplatcu DPH?
    A to ste si objednali to uverejnenie? Lebo toto vydavateľstvo posiela faktúry kdekoľvek, zopár ľudí sa na to nachytá. Pred rokom aj k nám do firmy oslali faktúru za uverejnenie profilu spoločnosti za 400,- USD. Nezaplatili sme to.

    faktúra od WHO IS WHO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.