Zavrieť

Porady

Prefakturácia služieb

Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Čítal som tu už niečo o prefakturácii služieb, ale chcem sa uistiť, či správne chápem § 19 ods.6. Ide o to, že sme poskytli v septembri službu, dali sme si do nákladov VD a odpočítali sme DPH. Službu prefakturujeme, až o 3 mesiace, lebo máme v zmluve uvedené, že tieto služby budeme fakturovať kvartálne. Podľa mňa §19 ods. 6 to umožňuje, nakoľko daňová povinnosť je dátum vyhotovenia faktúry, ktorou požadujeme platbu a to bude v decembri. Aký je Váš názor?
Usporiadat
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

na toto by som aj ja rada vedela nejaký názor, nakoľko prefakturácie zákon o DPH vôbec nerieši.

Ja mám zase prípad prenájmu omietacích zariadení. Veľa krát sa stáva, že do podania DPH-čky nemáme presnú faktúru od dodávateľa za prenájom tohoto zariadenia a tým pádom nevieme, akú sumu treba vyfakturovať odberateľovi. Faktúry dochádzajú aj s mesačným meškaním. Riešim to tak, že pokiaľ príde faktúra, tak dáme zdaniteľné plnenie ten mesiac, ktorého sa to týka a keď fa. príde po podaní DPH-čky dávám dátum ZdP dátum prijatia faktúry. Neviem či je tento spôsob správny, ale každý mesiac by som potom musela podávať dodatočné DP.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Vie nám niekto poradiť?
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Súhlasím
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Kirk
Vie nám niekto poradiť?
Vtedy kedy vystavíte Fa, ktorá sa týka refakturácie, vzniká aj daňová povinnosť.
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Karina
Vtedy kedy vystavíte Fa, ktorá sa týka refakturácie, vzniká aj daňová povinnosť.
To znamená, že tento dátum nemusí korešpondovať so žiadnym iným dátumom? (napr. s dátumom dodania na dodávateľskej faktúre pri prenájme tých omiet.strojov)?
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Lucia7
To znamená, že tento dátum nemusí korešpondovať so žiadnym iným dátumom? (napr. s dátumom dodania na dodávateľskej faktúre pri prenájme tých omiet.strojov)?
Presne tak, uvažujete správne
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

ďakujem, to ste ma potešili....
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, mám faktúru za materiál + porušenie BOZP. zd.pln. 30.04, vyst.15.05. Túto faktúru potrebujeme prefaktúrovať bez zmeny. Môžem na nej uviesť dátum zd.pln. aj dátum vyst. dnešný t.j.24.05.? Ako to zaúčtovať v PU?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A kam si zaúčtovala fa od dodávateľa?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Mám to predbežne zaúčtované na 501,343/321 a pokutu za BOZP 544/321
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Najka Pozri príspevok
Ahojte, mám faktúru za materiál + porušenie BOZP. zd.pln. 30.04, vyst.15.05. Túto faktúru potrebujeme prefaktúrovať bez zmeny. Môžem na nej uviesť dátum zd.pln. aj dátum vyst. dnešný t.j.24.05.? Ako to zaúčtovať v PU?
Pri fakturácii vždy (čo v tejto téme nie je zdôrazňované) musíte vychádzať z toho kto si čo u Vás objednal.

Pritiahnuté za vlasy: objednal si niekto u Vás porušenie BOZP? Ak nie, tak na otázku nie je možné z Vášho zadania odpovedať.

Podľa zákona o dani z pridanej hodnoty ste Vy ako dodávateľ povinný fakturovať dodanie tovaru alebo služby. Ak Vám niekto spôsobil škodu napríklad porušením BOZP, tak to nie je dodaním služby ani tovaru. Ak chcete odpoveď na dotaz, musíte špecifikovať zadanie, čo chcete obchodnému partnerovi, resp. inej osobe fakturovať a prečo.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

[quote=Jana Acsová;468109]Pri fakturácii vždy (čo v tejto téme nie je zdôrazňované) musíte vychádzať z toho kto si čo u Vás objednal.

Pritiahnuté za vlasy: objednal si niekto u Vás porušenie BOZP? Ak nie, tak na otázku nie je možné z Vášho zadania odpovedať.

Porušenie BOZP nám vyfakturovali na základe zmluvy o dielo- výstavba haly a my to následne chceme prefaktúrovať našim subdodávateľom, z ktorými máme takú istú zmluvu a ktorí to zavinili.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

posúvam......
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

[quote=Najka;468613]
Jana Acsová Pozri príspevok
Pri fakturácii vždy (čo v tejto téme nie je zdôrazňované) musíte vychádzať z toho kto si čo u Vás objednal.

Pritiahnuté za vlasy: objednal si niekto u Vás porušenie BOZP? Ak nie, tak na otázku nie je možné z Vášho zadania odpovedať.

Porušenie BOZP nám vyfakturovali na základe zmluvy o dielo- výstavba haly a my to následne chceme prefaktúrovať našim subdodávateľom, z ktorými máme takú istú zmluvu a ktorí to zavinili.
Ak je tam aj materiál, tu mi to skôr príde, ako tovar. Tieto prefakturácie sú predse uvedené v zákone o DPH §19 ods. 5 - tovar, §9 ods.4 a §19 ods.6 - služby. Materiál by mal byť predaný s dňom dodania 30.4., a porušenie BOZP dňom vyhotovenia faktúry- ale malo by to byť ošetrené v zmluve medzi Vami a "subdodávateľom".
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
to by aj mňa zaujímalo aký datum z pohľadu dph uviesť lebo idem prefaktúrovať prepravu na nemecku firmu pričom dopravy boli dve a to 29.5. 12.6., prepravná spoločnosť nam vystavila fa 2.6.2007 aký dátum tam uviesť...hm a teraz s dph ale bez prepravy sú z nemecka na slovensko...
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
to by aj mňa zaujímalo aký datum z pohľadu dph uviesť lebo idem prefaktúrovať prepravu na nemecku firmu pričom dopravy boli dve a to 29.5. 12.6., prepravná spoločnosť nam vystavila fa 2.6.2007 aký dátum tam uviesť...hm a teraz s dph ale bez prepravy sú z nemecka na slovensko...
V zmysle § 19 /6 vzniká pri refakturácii služieb daňová povinnosť dňom vystavenia fa.

Ale to zamyslenie na konci otázky som nejak nepochopil.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
K škode:
http://www.porada.sk/t18878-fakturac...tku-do-er.html

Predmetný link uvádzam z dôvodu špecifikácie predmetu fakturácie. T.j. či sa jedná o škodu, alebo inú dodávku.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
emgeton Pozri príspevok
V zmysle § 19 /6 vzniká pri refakturácii služieb daňová povinnosť dňom vystavenia fa.

Ale to zamyslenie na konci otázky som nejak nepochopil.
no lebo prefakturujeme dopravu z nemecka do SR nemeckej firme...či z dph alebo bez...
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
no lebo prefakturujeme dopravu z nemecka do SR nemeckej firme...či z dph alebo bez...

doprava = služba = rozhoduje miesto dodania služby.


K prepravám je na porade tabuľka od Mušky. Viacero poraďákov ju preverilo. Skúste si ju vyhľadať.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
takže sa vraciam k tejto téme. Nejak sa nám stalo že sme zabudli faktúru s augusta ktorú pre nás vykonala zahraničná firma zahrnúť do fakturácie v auguste. Môžem to vystaviť teraz v oktobri aj zdaniť? Lebo mňa stále míli v par. 9 ods 4 pojem komisionárska zmluva na ktorú sa par. 19 ods 6 odvoláva ...a potrebujem spraviť Fa a teraz neviem či budeme podávať dodatočné alebo môžme to kľudne nechať v oktobri ďakujem...tie prefakturácie ma fakt metú aj keĎ je tu jasne napísané že dodanie=deň vystavenia...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať