Zavrieť

Porady

Zásielkový predaj - ČR

Dobrý deň,
prosím o radu. Dnes sa mi podarila úžasná vec, zabudla som podať a zaplatiť DPH do ČR. Sme mesačný platca DPH v SR a v ČR sme štvrťročný platca z dôvodu zásielkového predaja osobám, kt. nemajú pridelené IČ DPH. V máji chodiavame na výstavu do ČR, kde sa časť tovaru aj predá , zoberú sa objednávky a potom sa tovar posiela. Čo s tovarom, kt. ide na výstavu---ide o intrakom. dod. na naše české IČ DPH a v ČR je to zasa intrakom. nadob. z nášho slov. IČ DPH? A čo s tovarom, kt. sa vráti a nepredá? Faktúry vystavujem s českou DPH -19%- ako potom účtovať príjem platby na dobierku? Máme program ALFU? Vďaka!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vlasta Č.
    Dobrý deň,
    prosím o radu. Dnes sa mi podarila úžasná vec, zabudla som podať a zaplatiť DPH do ČR. Tak sa ponáhľaj to dorobiť.
    Sme mesačný platca DPH v SR a v ČR sme štvrťročný platca z dôvodu zásielkového predaja osobám, kt. nemajú pridelené IČ DPH. V máji chodiavame na výstavu do ČR, kde sa časť tovaru aj predá , zoberú sa objednávky a potom sa tovar posiela. Čo s tovarom, kt. ide na výstavu---ide o intrakom. dod. na naše české IČ DPH a v ČR je to zasa intrakom. nadob. z nášho slov. IČ DPH? Áno, je to intrakomunitárne dodanie (viď § 8/4), vystaviť doklad o premiestnení ( § 72/3)
    A čo s tovarom, kt. sa vráti a nepredá? Takisto intrakomunitárne dodanie, ten istý postup.
    Faktúry vystavujem s českou DPH -19%- ako potom účtovať príjem platby na dobierku? Potrebuješ viesť dve evidencie DPH, českú a slovenskú. A účtuješ obdobne ako úhradu slov. fa.
    Máme program ALFU? Vďaka!!!
    V alfe sa nevyznám, ale pokúsil som sa odpovedať - zvýraznené.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vlasta Č.
    A čo § 8 ods. 4b?

    §8/4b - pre zásielkový predaj.

    Ak som správne pochopil pôvodné zadanie, išlo tam hlavne o premiestnenie tovaru na výstavu v ČR, predaj na výstave a premiestnenie nepredaného tovaru naspäť na SR. O tom bola aj moja odpoveď.

    Podľa 8/4b sa posudzuje zasielanie tovaru zo SR do ČR na základe objednávok, kt ste získali na výstave.
    človiečik Vladimír Ozimý
    vraciam sa k tejto téme. ak ideme na výstavu do ČR a ideme tam aj predávať tovar sme povinný sa registrovať v ČR ako plátcovia...pričom ak budeme naďalej dovážať tovar z ČR pod našim ičdph slovenským uplatňujeme režim intrakomunitárnej dodávky?
    človiečik Vladimír Ozimý
    takže vychádzajúc z par. 13 ods 1 písmena c), miestom dodania je česká republika, prvýkrát vzniká povinnosť registrácie v danej krajine pričom odoslanie zo SR do ČR pôjde o par. 8 ods 4 a následný predaj z českou dph...môj názor

    Zásielkový predaj - ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.