Zavrieť

Porady

patrím do remeselných činnosti

Som živnostník. Pracujem ako montér-zvárač. Pri práci nespotrebujem žiaden materiál, ale firma, ktorá ma platí, si dáva materiál do nákladov. Vie mi niekto poradiť, či patrím do "remeselných činnosti"?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Medzi remeselné živnosti patrí :

    Skupina 101 - Výroba kovov a kovových výrobkov
    1. zámočníctvo
    2. nástrojárstvo
    3. kovoobrábanie
    4. galvanizácia kovov
    5. smaltovanie

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Na určenie živnosti nie je dôležité, či si dávate materiál do nákladov, ale to kde je táto živnosť zaradená v prílohe živ.zákona. Takže zvaračské práce patria do remeselných živností. Tu sa jedná zrejme o prácu na živnosť ako náhrada pracovného pomeru, aby odberateľ ušetril na odvodoch zo mzdy.

    kea je offline (nepripojený) kea

    kea
    Ďakujem za odpovede.
    Poraďte mi, ak viete, na ktorej stránke nájdem "Živnostenský zákon", pretože na stránke www.zbierka.sk je, ale nedá sa mi zobraziť.

    kea je offline (nepripojený) kea

    kea
    Ďakujem za odpovede. Poraďte mi, ak viete, na akej stránke nájdem "Živnostenský zákon", pretože na stránke www.zbierka.sk je, ale nedá sa mi zobraziť.

    kea je offline (nepripojený) kea

    kea
    Takže už viem, že patrím do remeselných činnosti. Ako sa postupuje pri daňovom priznaní? napr.za celý rok mám príjem 300.000,- Sk, z tohto dám 60% do nákladov a potom si odpočítam poistenia, nezdanitelne položky a z tohto zvyšku odvediem 19% daň?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ano, presne tak. Len toľko, že v DP je len jedna kolonka na výdavky, takže 60%+poistné dáš do výdavkov, nezdaniteľnú časť uvedieš v r. 71 a s takto zisteného ZD zaplatíš 19%.

    patrím do remeselných činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.