Zavrieť

Porady

nevyčerpaná dovolenka

Vie mi niekto poradiť, či si môže zamestnanec "preniesť" nevyčerpanú dovolenku
k novému zamestnávateľovi? Zamestnanec končí PP k 31.10.2006, má 13 dní starej dovolenky a 16,5 dňa dovolenky na rok 2006. (nečerpal).Od 1.11.2006 nastupuje v inej firme,ale u toho istého konateľa, takže by mu dovolenku uznal.
Môže si preniesť všetky dni nevyčerpanej dovolenky, alebo len za rok 2006 a starú mu musí firma preplatiť, alebo mu musí firma preplatiť všetku nevyčerpanú dovolenku ? V Zákonníku práce som sa o tom nič nedočítala. Okrem povinnosti čerpania... a preplatenia dovolenky pri skončení PP.
Za vaše názory vopred ďakujem. Ľuba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    plp
    Vie mi niekto poradiť, či si môže zamestnanec "preniesť" nevyčerpanú dovolenku
    k novému zamestnávateľovi? Zamestnanec končí PP k 31.10.2006, má 13 dní starej dovolenky a 16,5 dňa dovolenky na rok 2006. (nečerpal).Od 1.11.2006 nastupuje v inej firme,ale u toho istého konateľa, takže by mu dovolenku uznal.
    Môže si preniesť všetky dni nevyčerpanej dovolenky, alebo len za rok 2006 a starú mu musí firma preplatiť, alebo mu musí firma preplatiť všetku nevyčerpanú dovolenku ? V Zákonníku práce som sa o tom nič nedočítala. Okrem povinnosti čerpania... a preplatenia dovolenky pri skončení PP.
    Za vaše názory vopred ďakujem. Ľuba
    Podobný prípad som mala začiatkom tohto roka. Vsetci zamestnanci prechádzali z jednej firmy (FO), do dalsej, ktorú vlastní ten istý zamestnávateľ(PO) a vsetky nevyčerpané dovolenky sa im preplácali.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Domnievam sa, že nie je možné dovolenku preniesť k inému zamestnávateľovi, i keď je to ten istý konateľ. Mám za to, že u pôvodného zamestnávateľa by si zamestnanci mali vysporiadať dovolenky napríklad preplatením alebo vybratím a u nového zamestnávateľa by mali nárok na dovolenku podľa zákonníka práce, . Pokiaľ by konateľ chcel preniesť nárok dovolenky na novú firmu, čo môže a nič mu v tom nebráni, náklad na vyplatenie dovolenky by nebol daňovým nákladom, pretože nezodpovedá všeobecne platným predpisom. - opäť zákonník práce.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Zamestnanec si dal výpoveď v mesiaci jún.V tom mesiaci čerpal 3 dni dovolenky a ostalo mu ešte 6 dní nevyčerpanej dovolenky.Túto dovolenku sme mu preplatil v tom istom mesiaci.Urobili sme odvody do všetkých poisťovní je to správne? Ešte sa opýtam,zamestnanec odišiel do predčastného dôchodku a tiež sa mu preplácala dovolenka,ale celý mesiac bol PN.Odvody išli len do zdravotnej a počítač mi strhol poistné aj do úrazového fondu za zamestnávateľa,to je mi divné,asi nemali byť žiadne odvody/myslím do SP/,alebo sa mýlim?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    vema
    Zamestnanec si dal výpoveď v mesiaci jún.V tom mesiaci čerpal 3 dni dovolenky a ostalo mu ešte 6 dní nevyčerpanej dovolenky.Túto dovolenku sme mu preplatil v tom istom mesiaci.Urobili sme odvody do všetkých poisťovní je to správne? Ešte sa opýtam,zamestnanec odišiel do predčastného dôchodku a tiež sa mu preplácala dovolenka,ale celý mesiac bol PN.Odvody išli len do zdravotnej a počítač mi strhol poistné aj do úrazového fondu za zamestnávateľa,to je mi divné,asi nemali byť žiadne odvody/myslím do SP/,alebo sa mýlim?
    Pokiaľ bola dovolenka preplatená v poslednej výplate, tak ako píšeš, tak ÁNO, je to správne, idú z toho všetky odvody. Jedine vtedy ak by ste na to pozabudli a preplácali dovolenku napr. o 2 mesiace po skončení PP vtedy by nešli odvody do ZP ani SP.
    Keď je zamestnanec celý mesiac PN, tak Vám to program urobil tiež správne. Platí len ZP a úrazové poistenie na SP.

    nevyčerpaná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.