Zavrieť

Porady

Stali sme sa platcami...

Od 1. 11.2006 sme sa stali platcami DPH. Účtujeme v JÚ. Moja otázka znie:

Keď som vystavila faktúru dňa 30.10.2006 so splatnosťou 10.11.2006 ešte nemám počítať sumu aj s DPH? Pretože vystavovala som ju vtedy, keď sme ešte neboli ale splatnosť je v období, keď už platcami sme.

Moja druhá otázka: Poskytujem právne služby. S viacerými spoločnosťami máme uzatvorené zmluvy o poskyt.právnej pomoci,a tieto spoločnosti nám mesačne platia paušálnu sumu. Stačí im iba oznámiť listom,že sme už platcami DPH, alebo treba k zmluve spraviť dodatok, v ktorom sa bude meniť suma?

Ďakujem všetkym za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Od 1. 11.2006 sme sa stali platcami DPH. Účtujeme v JÚ. Moja otázka znie:

    Keď som vystavila faktúru dňa 30.10.2006 so splatnosťou 10.11.2006 ešte nemám počítať sumu aj s DPH? Pretože vystavovala som ju vtedy, keď sme ešte neboli ale splatnosť je v období, keď už platcami sme.

    Moja druhá otázka: Poskytujem právne služby. S viacerými spoločnosťami máme uzatvorené zmluvy o poskyt.právnej pomoci,a tieto spoločnosti nám mesačne platia paušálnu sumu. Stačí im iba oznámiť listom,že sme už platcami DPH, alebo treba k zmluve spraviť dodatok, v ktorom sa bude meniť suma?

    Ďakujem všetkym za odpoveď.
    1. Nie dph neuplatníš
    2. Oznámiť listom túto zmenu a upraviť zmluvy.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    V zmluve sa väčšinou dohadujú ceny bez DPH /aj napr. preto, že sadzba sa môže hocikedy zmeniť/ . DPH je daná zo zákona /nedohaduje sa v cene/, tak ak napr. tú paušálnu sumu fakturuješ každý mesiac, zmluvu meniť nemusíš /stačí oznámenie o registrácii za platiteľa DPH/. Môže tu nastať podľa mňa problém /viem z praxe/, že o sumu DPH budú chcieť partneri upraviť cenu ntto nižšie, najmä pokiaľ nie sú oni platitelia DPH. Ak sú platitelia DPH, tak nevidím žiadny problém...

    Stali sme sa platcami...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.