Zavrieť

Porady

stali sme sa platcami DPH

Chcela by som sa poradit s poradakmi, ktori uctuju v Omege. Od 6.2.2006 sme sa stali dobrovolnymi platcami DPH, viete mi prosim poradit co vsetko a kde mam v Omege nastavit? Nepokazi sa mi tym ze nieco nastavim to co som uctovala v januari? Napr. januarove faktury?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    nastavíš si vnútorný termín 6.2.06 a opraviš si: Nastavenie - Firemne iniciály - doplníš IČ DPH. spätne sa ti to ničoho nedotkne.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    no ešte by som doplnila, treba si aj nastaviť v Firma - Režim účtovania, že ste platiteľom DPH. /potom treba firmu zatvoriť a otvoriť, aby sa to správne nastavilo/ Všetko, čo ti príde od 06.02.06 už budeš účtovať už ako s DPH. Ak by ti niečo prišlo ešte z obdobia, keď si platcom nebol, tak vtedy to pôjde ešte stále s V - voľným základom.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dik za doplnenie

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobry den,

    mam takuto otazku uctujem v Omege a potrebovala by som poradit co mam robit: sme platcami dph, a teraz sme zacali podnikat aj v zdravotnictve (to nepodliha dph) ale patri to pod nasu firmu co teraz ako to mozem uctovat v omege tak aby to bolo spravne?
    dakujem

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Keď budeš účtovať náklady, tak musíš dávať pozor, aký Typ sumy si vyberieš, aby Omega správne zapísala údaje do Priznania na DPH.

    stali sme sa platcami DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.