Zavrieť

Porady

neúplné IČ DPH na odberateľskej fa

Prosím poraďte mi. Zistila som, že na našich odberateľkých faktúrach nám software dávalo naše IČ DPH iba 10-miestne a nie 12-miestne. Koncové dve čísla tam chýbajú a je to na vačšom počte faktúr. Musíme takéto faktúry opraviť a zaslať zákazníkom, alebo stačí aj to že je na nich pečiatka so správnym 12-miestnym IČ DPH. Ostatné náležitost faktúry splňajú. Može byť z toho v prípade neopravenia problém ak príde daňová kontrola. Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    astherixova
    Prosím poraďte mi. Zistila som, že na našich odberateľkých faktúrach nám software dávalo naše IČ DPH iba 10-miestne a nie 12-miestne. Koncové dve čísla tam chýbajú a je to na vačšom počte faktúr. Musíme takéto faktúry opraviť a zaslať zákazníkom, alebo stačí aj to že je na nich pečiatka so správnym 12-miestnym IČ DPH. Ostatné náležitost faktúry splňajú. Može byť z toho v prípade neopravenia problém ak príde daňová kontrola. Ďakujem za skorú odpoveď.
    Moje doporučenie je nasledovné. Zákazníkom, ktorým bola zaslaná fakt. s nesprávnym IČ DPH, poslať list s oznámením o tejto chybe. A problém s DÚ? Som, na základe vlastnej skúsenosti presvedčená, že môže byť, nakoľko IČ DPH Vami uvádzané na faktúrach nie je Vašim, hoci je tam razitko. Mne dali vytýkacie konanie a musela som to všetko opraviť, rozposlať s upozornením...

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Dakujem za rychlu odpoved ale uz sme v minulosti mali danovu kontrolu, este ked som vo firme nepracovala a bola zamerana na nadmerny odpocet DPH a vtedy si to danovaci nevsimli. To IČ DPH co nam system nespravne vygeneroval je naše IC DPH ale bez koncovych 2cisel na tie system zabudol. Je tych faktur velmi vela tak by som nerada tolko dopisov rozposielala ak uz aj budem musiet napiste mi strucnu formulku, ktoru mam do dopisov uviest. Zase pekne dakujem.

    neúplné IČ DPH na odberateľskej fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.