Zavrieť

Porady

Odpisy staršieho úžitkového vozidla?

Chcela by som poprosiť o radu... V roku 2006 som zakúpila do firmy úžitkové vozidlo, ktorého rok výroby je 1999. Môže sa takéto staršie vozidlo odpisovať? Vopred ďakujem za radu
Usporiadat
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ak jeho obstarávacia hodnota bola viac ako 30.000,-Sk tak sa musí odpisovať
je jedno, že má rok výroby 1999. § 22 zákona o dani z príjmov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A ak by bolo také auto preradené z osobného vlastníctva do podnikania, odpisovalo by sa, či nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
A ak by bolo také auto preradené z osobného vlastníctva do podnikania, odpisovalo by sa, či nie?
Ak obstaráš majetok a zaradíš do podnikania a splňa podmienky na odpisovanie, odpisuješ.§ 22 Zákon o dani z príjmov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tweety
Ak obstaráš majetok a zaradíš do podnikania a splňa podmienky na odpisovanie, odpisuješ.§ 22 Zákon o dani z príjmov.
A z akej ceny odpisujem? Z ceny, čo je uvedená v znaleckom posudku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
A z akej ceny odpisujem? Z ceny, čo je uvedená v znaleckom posudku?
Vstupnou cenou je cena obstarania.Doplním, cena za ktorú si ho kúpila.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Tweety
Vstupnou cenou je cena obstarania.
na doplnenie...vstupná cena nie je cena zo znal. posudku...
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

A pri nákupe takéhoto auta musí byť nutne znalecký posudok ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AHA
A pri nákupe takéhoto auta musí byť nutne znalecký posudok ?
Nie je potrebný.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
AHA
A pri nákupe takéhoto auta musí byť nutne znalecký posudok ?
Prečo stále znalecký posudok. Veď ak kúpiš motor. vozidlo, uzatvoríš KZ, v ktorej je uvedená obst. cena vozidla...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Viera.M.
na doplnenie...vstupná cena nie je cena zo znal. posudku...
Lenže, čo ak už ani Pán Boh nevie, čo také staré auto stálo a podnikateľ si ho PRERADÍ z osobného užívania do podnikania? Aká cena je tou vstupnou cenou?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Viera.M.
Prečo stále znalecký posudok. Veď ak kúpiš motor. vozidlo, uzatvoríš KZ, v ktorej je uvedená obst. cena vozidla...
Pri kúpe je to jasné. Ale mňa zaujíma preradenie z osobného vlastníctva do podnikania.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Dada
Pri kúpe je to jasné. Ale mňa zaujíma preradenie z osobného vlastníctva do podnikania.
Preradenie z osobného do podnikania a nemáš už z roku Pána cenu, za ktorú bolo vtedy vozidlo kúpené....zaradenie bez ceny, ale nie na základe znal. posudku...

Ak sa mýlim, opravte ma!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
Pri kúpe je to jasné. Ale mňa zaujíma preradenie z osobného vlastníctva do podnikania.
Tam by som chcela ten posudok, VC by bola reprodukčná OC.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Viera.M.
Prečo stále znalecký posudok. Veď ak kúpiš motor. vozidlo, uzatvoríš KZ, v ktorej je uvedená obst. cena vozidla...
Ja si myslím, že tiež netreba ale pred pol hodinou volal daňovák, ktorý
mi robí daňovú kontrolu a ten to požaduje lebo nič iné vtej firme nenašiel
a musí vykazovať nejakú činnosť. A pritom to bolo auto kupvané v roku
2004 ako dvojročné fabia combi s malým počtom km za 325.000,-SK a v tej dobe môj známi kupoval novú v tej istej výbave za 450.000,-SK a má výhrady.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Tweety
Tam by som asi chcela ten posudok. tam by VC bola reprodukčná OC.
To mohlo byť, ale neviem čo DÚ...zaujímal by ma názor kontrolora, nakoľko som dotazovala na svojom DÚ /styk pre verejnosť/ a názor ich nebol totožný s mojim...preto neustále píšem, že znalecký nie...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera.M.
To mohlo byť, ale neviem čo DÚ...zaujímal by ma názor kontrolora, nakoľko som dotazovala na svojom DÚ /styk pre verejnosť/ a názor ich nebol totožný s mojim...preto neustále píšem, že znalecký nie...
Ja tento poznatok mám od daňového poradcu, ale trošku z iného uhla, preradenia do súkromného vlastníctva.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak teraz ako? Použiť cenu zo znaleckého posudku, keď nemám ako zistiť pôvodnú hodnotu auta?
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Dada
Tak teraz ako? Použiť cenu zo znaleckého posudku, keď nemám ako zistiť pôvodnú hodnotu auta?
Ja by som ju nepoužila, zaradila by som vozidlo bez vstupnej ceny.. s nulovou cenou...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Dada
Tak teraz ako? Použiť cenu zo znaleckého posudku, keď nemám ako zistiť pôvodnú hodnotu auta?
Možnosť odpisovať MV je štyri roky. Neverím, že podnikateľ nevie, za koľko kúpil auto, príp. to zdokladovať (ak je to v lehote 4 rokov). Ak je to MV staršie, nemá význam filozofovať o jeho OC. V rámci odpisov už nič neuplatní.

Takže ten znalecký posudok je úplne bezpredmetný.
Pôvodnú cenu auta nech zistí podnikateľ, ktorý ho chce preradiť. Zároveň nech zistí rok obstarania (kúpy) MV.
Ak je vozidlo staršie ako 4 roky, súhlasím s Vierkou.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
AHA
Ja si myslím, že tiež netreba ale pred pol hodinou volal daňovák, ktorý
mi robí daňovú kontrolu a ten to požaduje lebo nič iné vtej firme nenašiel
a musí vykazovať nejakú činnosť. A pritom to bolo auto kupvané v roku
2004 ako dvojročné fabia combi s malým počtom km za 325.000,-SK a v tej dobe môj známi kupoval novú v tej istej výbave za 450.000,-SK a má výhrady.
Z akého dôvodu požaduje znalecký posudok ? Ak iné nenašiel, nechal by som ho, nech si to zapíše do protokolu o kontrole, aspoň niečo tam bude.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať