Zavrieť

Porady

Karta CCS

Som SZČO. Ak si napr. 29.12.2006 kúpim kartu CCS na nákup PHM napr. za 15 tis. sk znamená to, že ešte v tomto roku si znižujem daňový základ o 15 tis sk ???, alebo si daňový základ znižujem až po platení CCS kartou za reálne tankovanie PHM, teda v tomto konkr. príklade v roku 2007 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Paula
    skús pozrieť aj CCS*
    Ďakujem pozrela som sa a z toho mi vychádza, že tých 15.000,-Sk
    je nejaká záruka (garancia), ktorú po skončení zmluvného vzťahu vrátia
    takže to by som neúčtovala do nákladov ale ako zálohu-garanciu
    v podvojnom účtovníctve : 314/211,221
    v jednoduchom účtovníctve : VNO
    AHA
    A tých 15.000,-Sk nie záloha na kartu ?
    Ak som správne pochopil princíp (kariet ccs je viacero typov), tak za 15 tis sk by som si dobil kartu (asi podobne ako easy) a za tých 15 tis by som mohol postupne tankovať do vyčerpania limitu (podobne ako prevolať easy)
    Mal som na mysli Predplatnú kartu CCS bonus viď http://www.ccs.sk/www/?action=ccs_bo...7fff401c336ff4

    Ďakujem za reakciu

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    kremnicky
    Ak som správne pochopil princíp (kariet ccs je viacero typov), tak za 15 tis sk by som si dobil kartu (asi podobne ako easy) a za tých 15 tis by som mohol postupne tankovať do vyčerpania limitu (podobne ako prevolať easy)
    Mal som na mysli Predplatnú kartu CCS bonus viď http://www.ccs.sk/www/?action=ccs_bo...7fff401c336ff4

    Ďakujem za reakciu
    Takže ak je to predplatné tak by som to dala na zálohu a z nej podľa bločkov o tankovaní odrátavala.

    Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

    Lara11
    Ahojte,

    máme vo firme karty CCS a funguje to nasledovne:

    Na začiatku sme zaplatili depozit za kartu vo výške 5.000 Sk, ale neviem podla čoho udelujú výšku depozitov na karty. Stanovili sme si denný a mesačný limit na kartu. Napríklad na kartu máme mesačný limit 50.000. To neznamená že zaplatíme 50.000 a čerpáme z toho pri tankovaní, ale ide sa podla reálnych tankovaní. Koľko natankujeme, toľko strhnú z účtu peňazí. Na konci mesiaca chodí faktúra s prehľadom kto, koľko a kedy tankoval - slúži zároveň ako daňový doklad s doloženými blokmi za tankovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.