Zavrieť

Porady

Prehlad o zrazenych preddavkoch A preddavky na dan

Prosim vas poradte mi.
Chcem poslat opravny prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan z vyplatenych prijmov..... (doteraz som tam pisala aj zamestnancov na dohodu. Dnes mi teta z danoveho volala,ze tam sa pisu iba stali zamestnanci)
Chcem sa opytat. Ked sme ako firma dostali od DU Rozhodnutie o urceni preddavkov na dan v zmysle ustanovanie §66 ods.2 pismena b zakona c.511/1992. Mame platit 5000Skk stvrtrocne.
Moja otazka znie: Ked posielam Prehlad o zrazenych a odvedenych..... Mam do tohoto prehladu nejakym sposobom zahrnut aj tych 5000skk, ktore platime? Sme FO. Ak ano, je to riadok 11??? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Oznámenie o zrazených a odvedených preddavkoch robíš len za zamestnancov, dohody do toho nespadajú. Tých 5 000,- Sk zrejme myslíš preddavky na daň z príjmu FD a tie do oznámenia takisto nedávaš.
    V skrátke v oznámení uvedieš len preddavky na daň z príjmu zamestnancov, ktroré mali zrazené vo výplatách za príslušný štvrťrok.

    meditomi je offline (nepripojený) meditomi

    meditomi
    Prehľad podľa § 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov posielate za všetkých zamestnancov, ktorým zrážate preddavky na daň. Nie je rozhodujúce, aká forma pracovno-právneho vzťahu bola s nimi uzatvorená. Rozhodujúce je, že sa tam nezahrňajú zamestnanci, ktorí majú vyplatenú mzdu v zmysle § 43 ods.3 písm j/, toho istého zákona, to znamená, že ide o tých zamestnancov, ktorý nemajú u platiteľa dane podpísané vyhlásenie a ich mesačný príjem nepresiahne
    5 000,-- Sk. Za týchto zamestancov mesačne vždy do 15. nasledúceho mesiaca zasielate oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou v zmysle § 43 ods 11 toho istého zákona. ahoj

    Prehlad o zrazenych preddavkoch A preddavky na dan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.