Zavrieť

Porady

nevyčerpana dovolenka

ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu...
zamestnanec dal vypoved, chce nastupit do noveho zamestnania a zostalo mu 20 dni nevycerpanej dovolenky ( 5 z roku 2005, 15 rok 2006 ). zamestnance sa chce vzdat preplatenia len aby zamestnavatel suhlasil s okamzitou vypovedou. je mozne vzdat sa preplatenia dovolenky???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmia
    ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu...
    zamestnanec dal vypoved, chce nastupit do noveho zamestnania a zostalo mu 20 dni nevycerpanej dovolenky ( 5 z roku 2005, 15 rok 2006 ). zamestnance sa chce vzdat preplatenia len aby zamestnavatel suhlasil s okamzitou vypovedou. je mozne vzdat sa preplatenia dovolenky???
    Nie, nie je možné vzdať sa svojich práv.Aj keby sa svojich práv vzdal, taký úkon je neplatný. § 17 odst.1 ZP
    Naposledy upravil Tweety : 13.11.06 at 09:05 Dôvod: doplnený §

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Tweety
    Nie, nie je možné vzdať sa svojich práv.Aj keby sa svojich práv vzdal, taký úkon je neplatný. § 17 odst.1 ZP
    Pokiaľ tú náhradu za nevyčerpanú dovolenku nechce mať zaplatenú, tak mu vypíšte čerpanie dovolenky na tento mesiac, aj keď bude pracovať. Lebo dovolenku, ktorú si nevyčerpá mu budete musieť preplatiť.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    dakujem, a je mozne preplatit dovolenku mesiac po vyplate, nieco take som citala a ze potom sa nemusia platit odvody??

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    mmia
    dakujem, a je mozne preplatit dovolenku mesiac po vyplate, nieco take som citala a ze potom sa nemusia platit odvody??
    Dá sa preplatiť aj dva mesiace po poslednej výplate Áno v tom prípade sa neplatia odvody

    nevyčerpana dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.