Zavrieť

Porady

PN a dochodca

Dobry den, mam dochodcu, ktory sa stal praceneschopny. Ja mu vyplatim nahradu prijmu 10 vo vyske 1/30 z VZ,ktory by bol na NP.
Od 11. dna nedostane nic zo SP. Ja ho ospravedlnim. Do SP oznamim PN a co do ZP,tam sa nahlasuje cela PN, alebo len tych 10 dni a VZ na ZP mu kratim za celu PN? A ako to je s evid.listom,tam ako vykazem od 11. dna PN.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    rrrrr
    Dobry den, mam dochodcu, ktory sa stal praceneschopny. Ja mu vyplatim nahradu prijmu 10 vo vyske 1/30 z VZ,ktory by bol na NP.
    Od 11. dna nedostane nic zo SP. Ja ho ospravedlnim. Do SP oznamim PN a co do ZP,tam sa nahlasuje cela PN, alebo len tych 10 dni a VZ na ZP mu kratim za celu PN? A ako to je s evid.listom,tam ako vykazem od 11. dna PN.
    Dakujem.
    Áno, úplne správne. Do SP (aspoň na našu pobočku) sa nenahlasuje nič. Ja mu vyplatím prvých 10 dní náhradu príjmu a potom nič, má ospravedlnenú neprítomnosť z dôvodu PN.
    Na ZP nahlasuješ len prvých 10 dní, potom už nič. VZ na ZP sa kráti o dni PN.
    S evidenčným listom poradiť neviem, nad tým som sa ešte nezamýšľala.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Evidenčný list - do tzv. vylúčenej doby to nezapočítavame - nárok na nemocenské nemá, a iného dôvodu, prečo by to mala byť "vylúčená doba" podľa vysvetliviek k tomuto dokumentu niet.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Jozef Mihál
    Evidenčný list - do tzv. vylúčenej doby to nezapočítavame - nárok na nemocenské nemá, a iného dôvodu, prečo by to mala byť "vylúčená doba" podľa vysvetliviek k tomuto dokumentu niet.
    Takže vlastne celú PN aj prvých 10 dní náhrady príjmu u dôchodcu vôbec nezapočítavam do vylúčiteľných dôb. Správne?
    Ďakujem :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.