Zavrieť

Porady

stravne poukazky

zdravim vsetkych poradakov ,prvy krat idem vystavovat fakturu za stravne poukazky, SodexhoPASS ktorymi mi platia za sluzby, v zmluve citam ze im musim vypisovat nejaku supisku a aj nejaky poplatok z celkovej hodnoty poukazky a neviem ako to mam urobit-ci tu supisku si sama urobim alebo je na to nejake predpisane tlacivo- ak mate s tym skusenosti niekto poprosila by som o poradenie dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nevidím do vašej zmluvy....my pri odovzdaní poukážok v Sod. vypíšeme ich tlačivo - koľko poukážok a v akej hodnote (napr. celkom 1.100,- Sk). Potom nám Sod. pošle faktúru s rozpisom:

    Služby......44,-
    DPH..........8,40
    Spolu.......52,40

    zápočet pohľadávok a záväzkov:

    K úhrade služby.....................52,40
    K úhrade za poukážky.......- 1.100,-
    .................................................. ..................

    Na základe tejto ich faktúry urobím interný zápočet a Sod. nám pošle na účet 1.047,60

    My im žiadnu faktúru nevystavujeme.

    Dodám ale, že v našom prípade sa nejedná o stravné poukážky.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    dakujem ti, asi aj ja to budem musiet vyplnit na ich tlacivku -myslim ze im tam zavolam a budem mat jasno -ale myslim ze to bude tak isto ako u vas ja zaselm supisku s poctom kusov a potom mi vystavia fakturu a znizia hodnotu za preplatene poukazky podla zmluvy -si zlata dakujem

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    ak sa smiem este opytat-mne by mali tieto poukazky ist cez registracnu pokladnu a myslim si ze by tam na konecnej uzavierke malo byt jasne ze kolko je skk cez seky a kolko hotovost,lenze on to len zobral a dal mi to-rozmyslam spravne?alebo mi to uz vobec nemysli :-) dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    boitana
    ak sa smiem este opytat-mne by mali tieto poukazky ist cez registracnu pokladnu a myslim si ze by tam na konecnej uzavierke malo byt jasne ze kolko je skk cez seky a kolko hotovost,lenze on to len zobral a dal mi to-rozmyslam spravne?alebo mi to uz vobec nemysli :-) dakujem
    Áno, ty zaúčtuješ tržbu cez ERP rovnako, len platba nie je peniazmi a v uzávierke sa objaví suma poukážkami zaplatená .

    Tu je rozoberané aj účtovanie:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...+pouk%E1%BE%2A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.