Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra +DPH

Ahojte, ja viem ze zase zaloh.fa, ale mám vystaviť zálohovú FA na sumu 16.500Euro (vlastne 30% záloha) a zvyšok až keď tovar bude na ceste na slovensko.
- 30% t.j. 16.500€ vlastne to je bez DPH, a na FA mám rozpísať aj DPH, a do 8dní mam vystavit ostru FA?
Prosím o radu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    kornelia2
    Ahojte, ja viem ze zase zaloh.fa, ale mám vystaviť zálohovú FA na sumu 16.500Euro (vlastne 30% záloha) a zvyšok až keď tovar bude na ceste na slovensko.
    - 30% t.j. 16.500€ vlastne to je bez DPH, a na FA mám rozpísať aj DPH, a do 8dní mam vystavit ostru FA?
    Prosím o radu.
    Ďakujem
    Ty máš vystaviť zálohovú fa a tovar ti príde na Slovensko? Nemala by si urobiť dodanie tovaru náhodou ty? Nerozumiem tvojej otázke. Upresni.

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Mám vystaviť zálohovú Fa(30%z celkovej sumy 55.000Euro) na tovar kt. pride az v maji, a dalsiu zalohovu Fa (na 70% mam vystavit pri avize zo zahranicia, ze tovar je pripraveny)Tovar je zo zahranicia.A naša firma ho sprostredkuje dalej na Slovensko.
    Neviem ci to staci?
    Naposledy upravil kornelia2 : 19.11.06 at 06:32

    Silvi je offline (nepripojený) Silvi

    Silvi
    Na zálohovej faktúre DPH nevyčísluješ,DPH vyčísliš až po prijatí /zálohových/peňazí na účet, to je vlastne deň zdanitelného plnenia,od tohoto dňa máš na to 15 dní.
    Naposledy upravil Silvi : 18.11.06 at 21:35

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kornelia2
    Mám vystaviť zálohovú Fa(30%z celkovej sumy 55.000Euro) na tovar kt. pride az v maji, a dalsiu zalohovu Fa (na 80% mam vystavit pri avize zo zahranicia, ze tovar je pripraveny)Tovar je zo zahranicia.A naša firma ho sprostredkuje dalej na Slovensko.
    Neviem ci to staci?
    Ak dodáš tovar odberateľovi na Slovenku, potom zálohovú faktúru (30%) vystavíš v sume vrátane DPH, ale rozpis na ZF nerobíš.
    Keď ti odberateľ zaplatí, deň prijatia zálohy je deň dodania; od tohto dňa do 15 dní vystavíš riadnu faktúru na "zálohovú platbu", v ktorej už uvedieš aj rozpis ZD + DPH.
    Rovnako budeš pokračovať pri ďalšej zálohovej faktúre (70%; nie 80%).
    Vyúčtovaciu faktúru zašleš až keď skutočne dôjde k dodaniu tovaru, v ktorej uvedieš celkovú dodávku s rozpisom ZD+DPH.
    Od toho odrátaš prijaté úhrady; výsledok na úhradu bude nula.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Dobrý deň .
    Mám takýto problém. Sme sro-očka a naša spoločnosť vystavila šesť vydavkových pokladničných dokladov na zálohu za stavebné práce po
    10 000,- Sk. Sme mesačný platci DPH. Na doladoch bola vystavená aj DPH.
    Od dodávateľa sme neobdržali žiadnu Preddavkovú fa.
    Dodávateľ nie je platcom DPH. Takže:
    5 mesiac 6 VPD po 10 000,-Sk s DPH

    až 28.6.2006 nám dodávateľ vystavil faktúru, na ktorej bola cena 85000,-
    a odpočet zálohy 50 000,-Sk. K úhrade 35 000,-Sk

    Moja otázka znie ako mám zaúčtovať preddavok keď nie sú preddavkove fa iba VPD, a ako to bude s DPH keď sme platcovia a dodávateľ nie je a my sme daň odviedli v 5 mesiaci?
    Prosím možete mi napísať celí postup a na aké účty? Ďakujem

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    astensova
    Dobrý deň .
    Mám takýto problém. Sme sro-očka a naša spoločnosť vystavila šesť vydavkových pokladničných dokladov na zálohu za stavebné práce po
    10 000,- Sk. Sme mesačný platci DPH. Na doladoch bola vystavená aj DPH.
    Od dodávateľa sme neobdržali žiadnu Preddavkovú fa.
    Dodávateľ nie je platcom DPH. Takže:
    5 mesiac 6 VPD po 10 000,-Sk s DPH

    až 28.6.2006 nám dodávateľ vystavil faktúru, na ktorej bola cena 85000,-
    a odpočet zálohy 50 000,-Sk. K úhrade 35 000,-Sk

    Moja otázka znie ako mám zaúčtovať preddavok keď nie sú preddavkove fa iba VPD, a ako to bude s DPH keď sme platcovia a dodávateľ nie je a my sme daň odviedli v 5 mesiaci?
    Prosím možete mi napísať celí postup a na aké účty? Ďakujem
    Ak som dobre pochopila ide o dodávateľskú faktúru. Dodávateľ nie je platca dph. Z čoho ste vlastne odviedli daň? Predpokladám že výdavkové doklady na zálohu ste vystavovali vy ale nerozumiem prečo s dph? Ak ste si z nich uplatnili odpočet, tak nesprávne. Ale to je dohad, lebo z otázky mi to nie je úplne jasné.
    Keďže dodavateľ nie je platca dph, toto dodanie do dph nevstupuje.

    preddavky: 10000,- 314/211 (5x)
    faktúra : 85000,- XXX/321
    úhrada fa : 35000,- 321/211 al. 221
    preddavky: 50000,- 321/314
    Naposledy upravil .lena. : 25.11.06 at 10:16

    Zálohová faktúra +DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.