Zavrieť

Porady

náklady na prezenty

uvažujem správne?

podľa paragrafu 21 ods 1 pism h su reklamné predmety do 500 Sk uznané do nákladov - myslené reklamné predmety v rámci firmy?

pretože v paragrafe 19 ods 2 pism k je reklama uznateľná v plnej výške...ide mi o to keď navrhnem aby mi na faktúru napisali nie presenty ale reklamné predmety na účely blabla ...môžem to uplatniť komplet do nákladov? ide o to že väčšina predmetov ma jednotkovú cenu väčšiu ako 500 Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Daňovo uznaný výdavok sú reklamné predmety v jednotkovej ceny do 500,-- označené logom firmy.
    Reklama ako taká je chápaná ako rôzne inzercie, propagácie v rôznych médiách a pod.

    Čo sa týka reklamných predmetov, vždy sa snažím preukázať, že rekl.predmety boli skutočnené opratrené logom - fotografiou alebo fyzicky si jeden takýto predmet ponechať.

    To, že Ti na faktúru napíšu niečo iné nie je podľa mna riešenie.

    A čo sa týka reklamných predmetov nad 500,-- zákon o dani z príjmu ale i o DPH hovorí jasne, takže ja by som nič nevymýšlala, nakoľko to určite nie sú také objemy nákladov, kvôli ktorým by sa oplatilo mať v prípade daňovej kontroly problémy.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    je reklamným predmetom i PE-taška s reklamnou potlačou firmy, do ktorej dávame zákazníkovi tovar. Obaly používame i kartóny s potlačou, palety, PE tašky bez potlače.myslíte si, že je to všetko na jednej báze - obalový materiál?

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    ANNAP
    je reklamným predmetom i PE-taška s reklamnou potlačou firmy, do ktorej dávame zákazníkovi tovar. Obaly používame i kartóny s potlačou, palety, PE tašky bez potlače.myslíte si, že je to všetko na jednej báze - obalový materiál?
    Ak si viete obhájiť spomínaný obalový materiál, ako nevyhnutný výdavok resp. náklad na predaj Vášho tovaru, tak to je samozrejme uznaný daňový N/V. Možno by nebolo zlé upraviť toto používanie v nejakej internej smernici.


    Taška s potlačou je samozrejme uznaný daňový výdavok .

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Teraz som z toho magor!!!
    Naša sro dala urobiť perá, ktoré dáva klientom pri obrate nad 3000,- Skk cena jedného pera bola 25,- SK. Môžeme si dať tieto perá do nákladov???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    toria
    Teraz som z toho magor!!!
    Naša sro dala urobiť perá, ktoré dáva klientom pri obrate nad 3000,- Skk cena jedného pera bola 25,- SK. Môžeme si dať tieto perá do nákladov???
    Pero s logom fi do hodnoty 500.-, reklamný predmet daňovo uznaný.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    som si odľahla, že to tak nie je. som v tom nová a v mnohom nemám jasno. Tweety vďaka

    zuzanaVA je offline (nepripojený) zuzanaVA

    zuzanaVA
    Ahojte, mam otazocku. Ked sme davali robit mikiny zamestnancom s logom firmy (1 ks mikiny 470,- bez dph) je to danovym nakladom? Dakujem za odpovede

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ak tie mikiny nosia zamestnanci v práci,je to náklad a zaučtuješ to ako pracovný odev.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.