Zavrieť

Porady

rezerva na audítorku

Mám otázočku,
účtujem rezervu na audítorku na účet 554/323 každý mesiac 5000. Prišla nám faktúra v priebehu roka za priebežné overovanie v sume 10000. Na začiatku budúceho roka pošle faktúru v sume 40000 za rok 2006, pričom je tam už odpočítaná suma 10000.
Na aký účet mám zaúčtovať faktúru za priebežné overovanie v sume 10000. A potom budúci rok ako zúčtujem tú 554?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No myslím si, že rezervy sa tvoria na konci roka...
    takže počas roka by som rezervu netvoril ale dával rovno do nákladov a až na konci roku by som si vytvoril rezervu

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    Ale materská firma si to žiada, aby potom neboli také vysoké náklady. Tak sa má tvoriť rezerva na audítorku. Len neviem, ako to mám zúčtovať. Poraďte niekto.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    moke
    Mám otázočku,
    účtujem rezervu na audítorku na účet 554/323 každý mesiac 5000. Prišla nám faktúra v priebehu roka za priebežné overovanie v sume 10000. Na začiatku budúceho roka pošle faktúru v sume 40000 za rok 2006, pričom je tam už odpočítaná suma 10000.
    Na aký účet mám zaúčtovať faktúru za priebežné overovanie v sume 10000. A potom budúci rok ako zúčtujem tú 554?
    Ďakujem.

    Keďže poznáš presnú výšku záväzku ( pravdepodobne na základe zmluvy ), nebolo by lepšie použiť na konci roka 518/326 ?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Nepíšeš na základe čoho účtuješ každý mesiac uvedenú rezervu, či je to na základe vnútropodnikovej smernice, a p. Pokiaľ vieš dopredu podľa zmluvy, aké náklady na audit Ti vzniknú, úplne by postačovalo rezervu vytvoriť pri závierkových operáciách, aj to za predpokladu, že auditorka bude fakturovať dátumom vykonania služby v r. 2007. Za tohto stavu mi vychádza jedno. Priebežný audit zaúčtovať 518/321 a súčasne rozpustiť časť rezervy 323/654. Keďže rezervu vytváraš až 60 tis Sk za rok a náklady na audit predstavujú len 50 tis., za november a december 2006 by som už rezervu nevytváral.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    To takto účtovala ešte predchodkyňa na 554/323, my v tom len pokračujeme. Ale neviem, koľko bude suma faktúry na konci roka, ja si to len myslím, lebo tak bolo minulý rok. A ako by sme mali zaúčtovať túto faktúru za priebežné overovanie? A potom tú celkovú faktúru na aký účet?

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    moke
    Mám otázočku,
    účtujem rezervu na audítorku na účet 554/323 každý mesiac 5000. Prišla nám faktúra v priebehu roka za priebežné overovanie v sume 10000. Na začiatku budúceho roka pošle faktúru v sume 40000 za rok 2006, pričom je tam už odpočítaná suma 10000.
    Na aký účet mám zaúčtovať faktúru za priebežné overovanie v sume 10000. A potom budúci rok ako zúčtujem tú 554?
    Ďakujem.
    Fa za priebežné overovanie 518/321
    Tvorba rezervy 12/06 30 000.- 552/323
    Fa v r. 2007 za audit 30 000,- 518/321
    Zrušenie rezervy 323/652
    Rezervu tvorím po usmernení audítorom na účet 552-zákonné rezervy

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Ja tiež musím tvoriť rezervy počas roka, pretože to materská spoločnosť od nás vyžaduje. Ja by som tú faktúru za priebežný audit zaúčtovala normálne na 518 AE/321 a asi aj rozpustila časť rezerv vo výške tej faktúry. No a na budúci rok zaúčtuješ zvyšnú sumu na základe faktúry zasa na 518 AE/321 a rozpustíš zvyšok rezervy

    rezerva na audítorku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.