Zavrieť

Porady

Ukončenie SZČO

SZČO by chcela ukončiť svoju živnosť, nakoľko je to už staršia osoba a danú firmu jej viedol syn. V tomto roku si on založil S.R.O., kde je konateľ a ona spoločník.
1)Ako by mala postupovať, aby mohla ukončiť čo najjednoduchšie? - Má ešte majetok, ktorý sa odpisuje(budovu, stroje...)a má aj auto na lízing. Ak to bude musieť predať, tak v akej hodnote? Alebo to môže preniesť do tej s.r.o.?
2) Eviduje neuhradené pohľadávky z roku 2001,2003,2004,2005 od slovenských firiem. Čo s nimi? Je už presvedčená, že dané firmy nezaplatia. Môže ich postúpiť do tej s.r.o. alebo ich má tiež predať, a za koľko?
Alebo sa dajú nejako jednorázovo odpísať? Ako?
Viedla JÚ.

Za odpoveď Vám vopred
„ĎAKUJEM“
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Na túto tému tu bolo toho popísané dosť. Skús zadať do vyhľadávania napr. transformácia. Tu máš jeden link http://www.porada.sk/t7507-prechod-z...ransform%E1cia

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Maxinka
    SZČO by chcela ukončiť svoju živnosť, nakoľko je to už staršia osoba a danú firmu jej viedol syn. V tomto roku si on založil S.R.O., kde je konateľ a ona spoločník.
    1)Ako by mala postupovať, aby mohla ukončiť čo najjednoduchšie? - Má ešte majetok, ktorý sa odpisuje(budovu, stroje...)a má aj auto na lízing. Ak to bude musieť predať, tak v akej hodnote? Alebo to môže preniesť do tej s.r.o.?
    2) Eviduje neuhradené pohľadávky z roku 2001,2003,2004,2005 od slovenských firiem. Čo s nimi? Je už presvedčená, že dané firmy nezaplatia. Môže ich postúpiť do tej s.r.o. alebo ich má tiež predať, a za koľko?
    Alebo sa dajú nejako jednorázovo odpísať? Ako?
    Viedla JÚ.

    Za odpoveď Vám vopred
    „ĎAKUJEM“
    Dnes som dostal do schráhky takéto stanovisko DRSR:

    Otázka:
    Som podnikateľ a v roku 2004 som obstaral osobné auto formou finančného prenájmu. K 31. 3. 2006 som skončil podnikanie a pokračujem v splácaní podľa lízingovej zmluvy ako nepodnikateľ. Akú výšku odpisov si môžem uplatniť do daňových výdavkov?

    Odpoveď (Daňové riaditeľstvo SR):
    Ak daňovník fyzická osoba v roku 2004 uzatvoril zmluvu o finančnom prenájme osobného motorového vozidla a k 31. 3. 2006 ukončil podnikateľskú činnosť, pričom naďalej v súlade s leasingovou zmluvou pokračuje v splátkach (ako fyzická osoba - nepodnikateľ), do daňových výdavkov v roku 2006 si uplatní odpisy v závislosti od počtu kalendárnych mesiacov, počas ktorých sa tento majetok využíval na zabezpečenie zdaniteľných príjmov, a to pri dodržaní podmienok podľa § 2 písm. s) zákona o dani z príjmov (vlastnícke právo má prejsť bez zbytočného odkladu po skončení nájmu na nájomcu a doba trvania nájmu je najmenej 60 % doby odpisovania podľa § 26 ods. 1 zákona o dani z príjmov a nie menej ako tri roky, pričom pri postúpení nájomnej zmluvy bez zmeny podmienok na nového nájomcu táto podmienka platí na nájomnú zmluvu ako celok).

    (Zdroj: www.drsr.sk, ObchodneSpravy.sk)


    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.