Zavrieť

Porady

Faktura vystavena duplicitne

Ahojte poradaci potrebujem pomoct..este v aprili tohoto roku sme vystavili fakturu dodavatelovi napr.pod cislom 19, a pod c.20 sme mu vystavili tu istu fakturu..ze je vystavena 2 x ta ista sme zistili len teraz ked sme im poslali upomienku na jednu nezaplatenu fakturu tak sme zistili ze oni tu jednu vobec nemaju tak nam ju nemohli ani uhradit...ale my sme uz vtedy odviedli DPH-cku z oboch faktur..Da sa s tym este nieco robit. alebo mam teraz tu jednu fakturu len zmazat z uctovnicta? ale potom mi nebude sediet DPH za dane obdobie..poradte co mam urobit.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    vies ale to uz bola ta faktura vystavena v aprili..takze to bol druhy kvartal takze v Danovom priznani si uz odpocet DPH asi neuplatnim a oni nam ju uz teraz aj uhradili...tak mam urobit aj dobropis k tej fakturu ale ako

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Takže, tiež sa prikláňam k storno. Vystavil by som aktuálnym dátumom, priložil k tomu včetku dokumentáciu, že prečo vlastne došlo k stornu. A keď vám odberateľ - a nie dodávateľ, ako si zadala v otázke - už aj zaplatil, potom budeš musieť im zaslať aj pôvodnú z apríla, aby mali čím platbu vypárovať, zároveň zaslať storno a vrátiť peniaze.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a ako vystavim storno aka predkontacia a tak...a ja si mam potom tiez tu povodnu nechat lebo ja som ju tiez sparovala s ich platbou..a ako im vratim peniaze..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    staankaa
    a ako vystavim storno aka predkontacia a tak...a ja si mam potom tiez tu povodnu nechat lebo ja som ju tiez sparovala s ich platbou..a ako im vratim peniaze..
    Pôvodná bola asi predkontovaná nasledovne

    311/602 resp. 604
    311/343

    Storno bude to isté len s mínusovými položkami.

    A peniažky im jednoducho pošleš na učat s variabilným symbolom stornofaktúry.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    takze tam bude normalne aj s narokom na odpocet a dan z tovarov a sluzieb z tuzemska ako keby som vystavovala normalnu fakturu len tato bude s minusovymi polozkami?..a ked im vratim tie peniazky .a aku dokumentaciu treba prilozit k storno fakture kam a dokedy? dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    staankaa
    takze tam bude normalne aj s narokom na odpocet a dan z tovarov a sluzieb z tuzemska ako keby som vystavovala normalnu fakturu len tato bude s minusovymi polozkami?..a ked im vratim tie peniazky .a aku dokumentaciu treba prilozit k storno fakture kam a dokedy? dakujem
    Áno bude s nárokom na odpočet. Pod dokumentáciou som rozumel vydokladovať papierovo, že ako ste prišli na to, že sa jedná o duplicitnú faktúru, z ktorej ste v apríli odviedli daň do ŠR. Priložil by som tam aj vyjadrenie odberateľa pri upomienke atď... Jednoducho všetko čo dokazuje oprávnenosť strona. A to že dokedy - čo najskôr, aby sa na to nezabudlo.Veď o dva roky nikto nebude vedieť o čo vlastne išlo, a potom pri kontrole bude problém. Tá dokumentácia má služiť tebe, aby si mala v tom jasno.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ok dakujem ti krasne...velmi si mi pomohol..ja som chcela vystavit dobropis...a to by bolo asi zle

    Faktura vystavena duplicitne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.