Zavrieť

Porady

podnikanie v SR popri zamestani v ČR

Mam takuto situaciu: podnikam na slovensku, no mam mam aj trvaly prac. pomer s ceskym zamestanvatelom - no pracujem na Slovensku. Danove priznanie mam podavat osobitne na Slovensku - z podnikania a osobitne mi dan.priznanie urobi cesky zamestnavatel v Cechach?A ak by so to chcela vsetko zdanit na Slovensku, tak ceske preddavky na dan odvedene na ich financny urad su akceptovane tu na Slovensku? A v akom kurze ich mam prepocitavat?
A povinne zdravotne poistenie odvadzam aj v cechach aj na Slovensku.Je to spravne, ak nezijem v cechach a nenavstevujem ich lekarov...
Vela otazok, ale neviem si rady.Za kazdu radu vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj,

    Riešim niečo podobné, v čr pracujem na sk chcem založiť sro. Na otázku ako mam vysporiadať dane mi bolo odpovedané : dane plynúce z podnikania na SK priznať na SK, a zamestnávateľ v ČR mi prizná dane v ČR. Teda dane priznávať oddelene.

    Viac bohužiaľ neviem … pekný deň prajem.

    v.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    A čo zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, s ČR určite máme. Zatiaľ som ju nemusela študovať, ale viem, že presne tento prípad by skoro určite mala riešiť. Prever si to.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Podľa mňa je podstatné to, že miesto výkonu práce a t.j. zdroj príjmu je na Slovensku ( aj keď je zmluva uzavretá s českým zamestnávateľom). Z tohto titulu sa dane majú odvádzať na Slovensko a nie do ČR. Z hľadiska poistenia detto.Tu ešte doporučujem požiadať Soc.poisť. o vystavenie formulára E 101.

    podnikanie v SR popri zamestani v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.