Zavrieť

Porady

Daň z podielov na zisku

Pekný deň prosím o radu diskutujúcich. Vyplatili sme podiely na zisku na rok 2003 spoločníkom. Zrazila som im 19 % daň ale neviem na aké číslo účtu DU ju uhradiť.Považuje sa za daň zo záv.činnosti alebo iná napr. zrážková daň.
Uvítam konkrétne číslo účtu Košice-DU KE IV. Prosím aj k.s.Veľmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti Daňový úrad Košice IV 0000007000023132/8180

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    KONŠTANTNÉ SYMBOLY, PLATNÉ PRE ROK 2004
    1144 platba bežná, preddavok na daň
    1344 doúčtovanie daní za predchádzajúce zdaňovacie obdobie

    1744 vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO
    1944 zúčtovanie rozdielov preddavkov dane z príjmu zo závislej činnosti, dane vyberanej zrážkou a zabezpečení dane
    2144 dodatočne vyrubená daň
    3344 sankčný úrok, penále
    5144 zvýšenie dane
    5344 nadmerný odpočet
    5944 zvýšenie dane -daňová inšpekcia
    6144 dodatočná platba z daňovej inšpekcie
    6344 pokuta z kontroly
    6544 pokuta zo správy
    6744 pokuty vyrubené daňovou inšpekciou
    7144 sankčný úrok z daňovej inšpekcie
    7344 úrok pri odklade platenia
    7544 exekučné náklady

    7944 blokové pokuty vyrubené daňovým úradom
    8144 platba (účtovaná súčasne s predpisom)

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Marian
    Valika,
    prečo ste im zrážali daň? Mám za to, že ste na to nemali oporu v zákone.
    Pripájam sa, podiely na zisku z roku 2003 síce nie sú oslobodené od dane, ale firma ich má vyplatiť celé a príjemca si ich má zahrnúť do svojho základu dane a zdaniť. Bolo k tomu metodické usmernenie tuším.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Tiež sa pripájam, o zdaňovaní podielov na zisku sme v poslednom období dosť diskutovali, dokonca aj dnes v niektorej z tém padla otázka, že kam s touto
    daňou v daňovom priznaní. Valika, daj si vyhľadať tému podiel na zisku, určite niečo nájdeš.

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Dobry den, ano je to pravda. Podiely sa nezdanuju. Ja som tiez od 0104 vyplacala podiely a samozrejme som ich zdanila - v presvedceni, ze je to spravne. Teraz som ziadala DU o vratenie preddavkov a vsetko nam vratili.
    Nebol ziaden problem.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný deň dakujem za názory ale stále si myslím že mám ako firma zraziť spoločníkom daň a odviesť ju na DU ak je to ešte za rok 2003.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Valika
    Pekný deň dakujem za názory ale stále si myslím že mám ako firma zraziť spoločníkom daň a odviesť ju na DU ak je to ešte za rok 2003.
    A čo ťa presvedčí, že to nie je tak? :-))))))

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Dada je pravda že ešte začiatkom roka 2004 som čítala materiály napr. z Dashoferu a tam sa písalo že sa budú podiely zdanovať ale 19 % danou.Celý rok som sa nad tým nezamýšľala ale teraz potrebujem súrne poradiť a dobre, či vyplatiť brutto podiely spoločníkom. Niekto tuším spomínal metodické usmernenie. Viete ma nejako nasmerovať na to usmernenie.Dakujem veľmi, veľmi pekne.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ty im vyplatíš čiastku napríklad 50.000,- Sk a oni si ju zdania, ty už s tým nič nerobíš. Len to zaúčtuješ 428/221(211)

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Dakujem už som sa dala presvedčiť ale prečo taká predkontácia, tá sa mi nepáči.Ja som rozhodla na základe VZ o rozdelení zisku tam mi vznikol záväzok voči spol. 431/364, resp. 472, 428 a teraz ho len vysporiada teda pri poukázaní podielov brutto - 364/221. Rozmýšľam správne? Dík.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Valika
    Dakujem už som sa dala presvedčiť ale prečo taká predkontácia, tá sa mi nepáči.Ja som rozhodla na základe VZ o rozdelení zisku tam mi vznikol záväzok voči spol. 431/364, resp. 472, 428 a teraz ho len vysporiada teda pri poukázaní podielov brutto - 364/221. Rozmýšľam správne? Dík.
    Jasné, že tam bude použitá 364..... 428 použiješ, ak už to máš preúčtované zo 431, ale princíp je rovnaký.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.