Zavrieť

Porady

Dôchodca a preplatenie PN

Vážení kolegovia, prajem pekný deň. Táto téma bola už pravdepodobne diskutovaná.
Mám v stave pracujúcich starobných dôchodcov. Neplatia zdravotné poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí. Nie je mi jasné ako postupovať v prvých 10-tich dňoch, kedy sa PN prepláca náhradou. Moja otázka: a. Dôchodcovi počas PN nevyplatiť nič a dať mu ospr. neplatené voľno, alebo b. prvé tri dni 25% z VZ a sedem dní 55% VZ, alebo c. postupovať iným spôsobom. Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    xgusto
    Vážení kolegovia, prajem pekný deň. Táto téma bola už pravdepodobne diskutovaná.
    Mám v stave pracujúcich starobných dôchodcov. Neplatia zdravotné poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí. Nie je mi jasné ako postupovať v prvých 10-tich dňoch, kedy sa PN prepláca náhradou. Moja otázka: a. Dôchodcovi počas PN nevyplatiť nič a dať mu ospr. neplatené voľno, alebo b. prvé tri dni 25% z VZ a sedem dní 55% VZ, alebo c. postupovať iným spôsobom. Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.
    Náhrada za Pn im patrí, tak ako ostaným.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    xgusto
    . Neplatia zdravotné nemocenské poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí.
    Nie sú relevantné odvody ako platiteľa DNP. Náhradu mzdy za prvých 10 dní PN to neovplyvňuje.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Dochodca aj ked nie je platitelom na nemocenské poistenie má nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN.Na výpočet tejto náhrady sa použije pravdepodobný vymeriavací základ.

    Dôchodca a preplatenie PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.