Zavrieť

Porady

prenájom kamionu zo zahraničia

Prosím poraďákov o odobrenie:
Spoločnosť si prenajíma od rakúskej firmy úplátcu DPH len v Rakúsku/kamion, mesačne chodia faktúry za prenájom, ja to účtujem len celkovú sumu na 518/321 bez DPH. Je to správne?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Táto služba podlieha samozdaneniu v krajine ktorá pridelili objednávateľovi IČ DPH, resp. v krajine, ktorej zdaniteľná osoba, v ktorej prospech bola služba dodaná, podniká, t.j. v SR. Odpočítať daň môžeš, keď danú službu použiješ na účely podnikania- obchody s daňou. Odpočítať ju môžeš keď máš fa.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JDM
    Prosím poraďákov o odobrenie:
    Spoločnosť si prenajíma od rakúskej firmy úplátcu DPH len v Rakúsku/kamion, mesačne chodia faktúry za prenájom, ja to účtujem len celkovú sumu na 518/321 bez DPH. Je to správne?
    Ďakujem.
    Ak sa pýtaš na účet 518 - tak ten je správny.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    JDM
    Prosím poraďákov o odobrenie:
    Spoločnosť si prenajíma od rakúskej firmy úplátcu DPH len v Rakúsku/kamion, mesačne chodia faktúry za prenájom, ja to účtujem len celkovú sumu na 518/321 bez DPH. Je to správne?
    Ďakujem.
    Fakturuje vam rakušan za najom kamionu, čo je dopravný prostriedok.
    V § 15/8/f a súčasne v ods. 7 je, že miesto dodania pri nájmeHM je tam, kde je sídlo odberateľa, s výnimkou dopravných prostriedkov. Takže tam nie ste a musíte sa vrátiť na § 15/1, podľa ktorého je miesto dodania tam, kde má dodávateľ sídlo, čo bude asi v rakúsku. Takže rakúšan pravdepodobne- aspoň by mal- odvádza DPH v rakúsku a vy nemáte povinnosť samozdanenia. Do DPriz. toto neuvádzate ale do zostavy podľa § 70 ano.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Súhlasím s ALBO. Pri prenájme dopravného prostriedku by v tomto prípade mal Rakúšan fakturovať prenájom s rakúskou DPH a túto v rámci krajiny odviesť. Ty máš tu 2 možnosti. Buď si celý prenájom účtovať do nákladov na 518, alebo túto DPH viesť na samostatnom účte a po splnení podmienok rakúskeho zákona o DPH požiadať správcu dane v Rakúsku o jej vrátenie. Nato je ale potrebné sa oboznámiť s rakúskym zákonom o DPH.

    prenájom kamionu zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.