Zavrieť

Porady

Odmena študentovi

Ahojte. Mám živnosť popri zamestnaní a moja dcéra /vysokoškoláčka/ mi pomáha najmä pri prepisovaní materiálov a vedení agendy, pred sviatkami by som ju „chcel finančne“ odmeniť. Chcem sa opýtať ako by to bolo najjednoduchšie, aby som zbytočne nemusel platiť odvody a do akej finančnej výšky jej odmenu môžem vyplatiť za najjednoduchších podmienok, čo si môžem dať do nákladov. Dcéra už cez prázdniny brigádovala zarobila cca 15.000 Sk a zamestnávateľ jej náležite stiahol potrebnú daň. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Kolenčík
    Ahojte. Mám živnosť popri zamestnaní a moja dcéra /vysokoškoláčka/ mi pomáha najmä pri prepisovaní materiálov a vedení agendy, pred sviatkami by som ju „chcel finančne“ odmeniť. Chcem sa opýtať ako by to bolo najjednoduchšie, aby som zbytočne nemusel platiť odvody a do akej finančnej výšky jej odmenu môžem vyplatiť za najjednoduchších podmienok, čo si môžem dať do nákladov. Dcéra už cez prázdniny brigádovala zarobila cca 15.000 Sk a zamestnávateľ jej náležite stiahol potrebnú daň. Ďakujem.
    Napr. dohoda o brigádnickej práci študentov. A odmena do 25.000,--, aby nemusela platiť ZP.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Možno ako živnostník to nemáš nejaké slávne so základom dane. Dosiahnutie minimálnych odvodov do fondov je národným športom . V tom prípade zváž aj prípadnú žiadosť o sociálne štipendium potomka.
    Vzor DoBPŠ nájdeš na Porade.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Tú DoBPŠ som na svoje prekvapenie na Porade nenašiel. Aj keď to nevyzerá bohvieako - pripájam znenie, ako je použité v programe MRP - mzdy a personalistika.
    Naposledy upravil STRELEC : 06.12.09 at 12:01

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Peter ,je medzi tlačivami v personalistike na 4 str.,ale keď som ju sem chcela prilepiť hodilo ma to zakaždým na hlavnú stránku. Sú tam dve možnosti stiahnutia / , word,pdf/.

    Pre Kolenčíka :
    http://www.porada.sk/downloads.php?
    Naposledy upravil Melnick : 26.12.06 at 20:02

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=STRELEC]Tú DoBPŠ som na svoje prekvapenie na Porade nenašiel. Aj keď to nevyzerá bohvieako - pripájam znenie, ako je použité v programe MRP - mzdy a personalistika.


    A napokon aj stiahnuté z Porady ... Bea. Tá je lepšia! Májka vďaka!.

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Ďakujem Vám všetkým za ochotu, len sa chcem opýtať, keď dám 10.000 Sk mám z toho odpočítať 19 % daň?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Najjednoduchsie je ze jej stiahnes dan, ona si potom poda DP, v ktorom si uplatni odpocitatelnu polozku 90 816,- a vsetka dan sa jej vrati, este aj ta co jej stiahol druhy zamestnavatel...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.