Zavrieť

Porady

ELDP - evidenčný list dôchodkového zabezpečenia

Prosím Vás poraďte mi, som už zúfalá.

Zamestnanec u nás pracoval od 1.7.2003 do 30.11.2006.

Chcem vyplniť ELDP, len nejak nechápem tým vysvetlivkám. Zamestnanec bol v každom roku na PN, max. 6 dní. Treba uvádzať niekde v kolonke, koľko dní bol PN? Alebo mám napísať iba:

od 1.7.2003 do 31.12.2003 VZ... SK
od 1.1.2004 do 31.12.2004 VZ ... SK
od 1.1.2005 do 31.12.2005 VZ ... SK
od 1.1.2006 do 3,.11.2006 VZ ... SK,

bez toho, že tam budem niekde spomínať PN???
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
moncici121
Prosím Vás poraďte mi, som už zúfalá.

Zamestnanec u nás pracoval od 1.7.2003 do 30.11.2006.

Chcem vyplniť ELDP, len nejak nechápem tým vysvetlivkám. Zamestnanec bol v každom roku na PN, max. 6 dní. Treba uvádzať niekde v kolonke, koľko dní bol PN? Alebo mám napísať iba:

od 1.7.2003 do 31.12.2003 VZ... SK
od 1.1.2004 do 31.12.2004 VZ ... SK
od 1.1.2005 do 31.12.2005 VZ ... SK
od 1.1.2006 do 3,.11.2006 VZ ... SK,

bez toho, že tam budem niekde spomínať PN???
ELDP vypíšeš len od roku 2004. Pred rokom 2004 sa to vypisovalo do kariet a tie už SP má. Každý rok dávaš do osobitného riadku. PN uvádzaš do riadku vylučiteľných dôb. Ale nepatrí tam PN , ktorú platí zamestnávateľ. Čiže ak mal zamestnanec len PN s náhradou príjmu , tak to tam neuvedieš.
0 0
moncici121 moncici121

moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

Aha, takže ked to vypišem a neuvediem tam dni PN (lebo vždy to bolo do 10 dní), tak to bude v podstate vyzerať, ako PN ani nemal. Predtým sa to totiž v tých kartách písalo, že koľko dní bol PN, tak preto ma to núti vypisovať aj teraz...
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Prosím o radu.
Ako mám vyplniť údaj dátum vzniku prac. pomeru ak prac. pomer vznikol pred rokom 2003 a za rok 2003 je už odoslaný ELDZ ?
Ja vyplňam len rok 2004,2005,2006 a 2007, ale neviem čo s dátumami.

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kolejová Pozri príspevok
Prosím o radu.
Ako mám vyplniť údaj dátum vzniku prac. pomeru ak prac. pomer vznikol pred rokom 2003 a za rok 2003 je už odoslaný ELDZ ?
Ja vyplňam len rok 2004,2005,2006 a 2007, ale neviem čo s dátumami.

Ďakujem
Dátum vzniku bude skutočný, teda pred v roku 2003.
Naposledy upravil Tweety : 17.04.07 at 11:12
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kolejová Pozri príspevok
Prosím o radu.
Ako mám vyplniť údaj dátum vzniku prac. pomeru ak prac. pomer vznikol pred rokom 2003 a za rok 2003 je už odoslaný ELDZ ?
Ja vyplňam len rok 2004,2005,2006 a 2007, ale neviem čo s dátumami.

Ďakujem

Uvádzaš dátum vzniku PP.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Ďakujem
Vyplním to podľa teba dúfam, že mi to nevrátia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kolejová Pozri príspevok
Ďakujem
Vyplním to podľa teba dúfam, že mi to nevrátia.
Nie, nevrátia, dátum vzniku PP sa určite nemení.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A nemáš taký program, ktorý Ti vyplní automaticky ELDP. Lepšie si pozri aký máš SW ohľadom miezd. Sú programy, ktoré to urobia za Teba.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

ahojte mam podobný problém s ELPD viem že sa musí dodržiavať termín podania ,ale keď mzdu danému pracovníkovi vystavujem až v máji a pracovný pomer sme ukončili 12.04.2007 a ešte niečo aký sprievodný list sa má
prikladať ????? prosím pomôžte som celá neviem čo robím dobre a čo nie .......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zsazsula Pozri príspevok
ahojte mam podobný problém s ELPD viem že sa musí dodržiavať termín podania ,ale keď mzdu danému pracovníkovi vystavujem až v máji a pracovný pomer sme ukončili 12.04.2007 a ešte niečo aký sprievodný list sa má
prikladať ????? prosím pomôžte som celá neviem čo robím dobre a čo nie .......
Urobíš ho ihneď ako budeš mať spracované mzdy za apríl, sprievodný list asi tak, že zoznam koľko ELDP predkladáš, P.č. Meno , RČ doba zamestania od do.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Môj program nemá poňatia čo je evidenčný list.

Ďakujem za rady
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Tweety Pozri príspevok
Urobíš ho ihneď ako budeš mať spracované mzdy za apríl, sprievodný list asi tak, že zoznam koľko ELDP predkladáš, P.č. Meno , RČ doba zamestania od do.

Tak to znamená že si sama spišem tieto údaje nepotrebujem žiaden formulár prepáčte že otravujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zsazsula Pozri príspevok
Tak to znamená že si sama spišem tieto údaje nepotrebujem žiaden formulár prepáčte že otravujem
ÁNo, sama, to je iba sprievodný list k ELDP.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, sama, to je iba sprievodný list k ELDP.

ďakujem Ti za pomoc Tweety
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tweety Pozri príspevok
Urobíš ho ihneď ako budeš mať spracované mzdy za apríl, sprievodný list asi tak, že zoznam koľko ELDP predkladáš, P.č. Meno , RČ doba zamestania od do.
Nezabudni poslať sprievodný list 2x, jeden Ti potvrdený vrátia.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Prosim Vas o radu, potrebujem vyplnit ELDP do datumu 19.4.2007. Zamestnanec odchadza na predcasny dochodok, ale ostane u nas dalej pracovat. Vyplnim datum za rok 2007 (1.1.- 19.4.) a vymeriavaci zaklad bude len za 3 mesiace ( jan- marec)? Lebo aprilove vyplaty som este neratala. Alebo robit akoby 2 vyplaty? do 19.4. a od 20.4.?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Nakoľko ELDP je do 19.4.2007, tak musíš dať aj vymeriavací základ za obdobie od 1.4. do 19.4.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Dakujem, sice este neviem, ako to vyratam, kedze mame mesacnu mzdu. Budem ratat akoby pracoval do 19.4.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

EPk Pozri príspevok
Dakujem, sice este neviem, ako to vyratam, kedze mame mesacnu mzdu. Budem ratat akoby pracoval do 19.4.?
Áno, presne tak.
0 0
marikalav marikalav

marikalav je offline (nepripojený) marikalav

Re: ELDP - evidenčný list dôchodkového zabezpečenia
<HR style="COLOR: #708fbe" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->ahojte mam podobný problém s ELPD viem že sa musí dodržiavať termín podania ,ale keď mzdu danému pracovníkovi vystavujem až v máji a pracovný pomer sme ukončili 12.04.2007 a ešte niečo aký sprievodný list sa má
prikladať ????? prosím pomôžte som celá neviem čo robím dobre a čo nie .......




S termínmi sa velmi netráp...Je sice potrebne podla zakona odoslat ho do 8 dní, ale to sa nedodrziava, nakolko mzdy sa robia az na konci mesiaca a Ty nevies aku bude mat mzdu (aspon u nas to je problem, lebo dochadzku dostanem az 30. a tak neviem ako) a tak to odsles az po spracovani miezd.
Sprievodny list piseme:
Meno Rodné číslo Pracoval od-do

a na zaver este celkovy pocet ELDP.

Niekedy je pani na socialke nervozna, ked jej ich posleme vela ale zatial ich prevzala vzdy. A pre istotu jej posli 2 sprievodne listy a ten druhy Ti ona potvrdí, že ELDP predvzala a v aky datum.
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať