Zavrieť

Porady

faktura, dobropis a DPH

Ak som dostala fakturu dnes a na fakt. je uvedeny dátum dodania 17.10.2006/je to faktura na prijaty preddavok zo 17.10.2006/, mozem si odpocitat DPH v 11/2006.

Ak som dnes dostala aj dobropis tejto faktury, kde je uvedený dátum dodania 22.11.2006, musim ponizit vstup v DPH 11/2006.

Opravte ma ak uvazujem zle prosim...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dracica
    Ak som dostala fakturu dnes a na fakt. je uvedeny dátum dodania 17.10.2006/je to faktura na prijaty preddavok zo 17.10.2006/, mozem si odpocitat DPH v 11/2006.

    Ak som dnes dostala aj dobropis tejto faktury, kde je uvedený dátum dodania 22.11.2006, musim ponizit vstup v DPH 11/2006.

    Opravte ma ak uvazujem zle prosim...
    1. uplatníš si právo na odpočet dane v 11/06
    2. áno ponížiš odpočet dane v 11/06.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    inac na tej fakture dan. doklad je iba dat. vyst. 23.10.2006, den dodania tovaru /sluzby prazdny riadok, den splatnosti 17.10.2006 v texte je fakt. vam dan. doklad k zál. platbe zo dna 17.10.2006...

    Mám tu fakturu vratit dodáv. na prerobenie vazne sa mi to nechce bude mat k tomu kont. pripomienky???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dracica
    inac na tej fakture dan. doklad je iba dat. vyst. 23.10.2006, den dodania tovaru /sluzby prazdny riadok, den splatnosti 17.10.2006 v texte je fakt. vam dan. doklad k zál. platbe zo dna 17.10.2006...

    Mám tu fakturu vratit dodáv. na prerobenie vazne sa mi to nechce bude mat k tomu kont. pripomienky???
    Ak je to fa k zaplatenému preddavku 17.10.06, tak to tam uviedli správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dracica
    tak je to v poriadku diky Tweety dufam ze som to dobre napisala
    Musím Ťa pochváliť, že si sa polepšila v písaní môjho nicku.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    este taka poznamka, dobropis je oprava základu dane par. 53, ods. 1, oprava odpocitanej dane sa vykona v tom zdan. obdobi, v ktorom platitel dostal doklad o oprave základu dane

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Presne ako uvádza Tweety, odpočítanie dane vykonaj v 11/2006, ak sa teda avsak jedna o tovar alebo sluzbu, ktoru pouzijes na tvoje dodania tovarov a sluzieb s danou. Dostala si dobropis v 11/2006, opravis teda odpocitanu dan v tom mesiaci, v ktorom si doklad o oprave zakladu dane podla par. 25 a par. 53 obdrzala.

    Stastne a vesele.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Petosev
    Presne ako uvádza Tweety, odpočítanie dane vykonaj v 11/2006, ak sa teda avsak jedna o tovar alebo sluzbu, ktoru pouzijes na tvoje dodania tovarov a sluzieb s danou. Dostala si dobropis v 11/2006, opravis teda odpocitanu dan v tom mesiaci, v ktorom si doklad o oprave zakladu dane podla par. 25 a par. 53 obdrzala.

    Stastne a vesele.
    uz to mam davno zauctovane dakujem pekne vianoce

    faktura, dobropis a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.