Zavrieť

Porady

platca/neplatca DPH (služby + obchod)

Chcem sa vas opytat ci sa mam dobrovolne zaregistrovat za platcu dph alebo nie.
Poskytujem sluzby z ktorych mam prijem na 100% od neplatcov dph (obycajny zakaznici), ale tovar/material potrebny k tomu aby som mohol poskytovat tieto sluzby nakupujem od firiem s dph + mam mesacne vydavky (poplatky) pre "zatial" neplatcu dph.
Ale dalsi problem je ze v januari otvaram obchod s vypoctovou technikou kde budem nakupovat takisto tovar od platcov dph a budem predavat aj pre firmy....
...aj teraz sa mi stalo ze chcela firma PC (este nemam obchod ale uz predavam) a museli to zobrat s dph.

Poradite mi ze ci sa mam zaregistrovat alebo nie?
Obrat zdaleka nemam na povinneho platcu, ale mozno v r. 2007 ked bude obchod uz bude...neviem co a ako
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Je to vec osobnej kalkulácie......
    podľa toho, čo je napísané, skôr či neskôr budeš mať povinnosť sa zaregistrovať.
    Ak máš požiadavky od firiem-platiteľov, tak by si sa zaregistrovať mohol, aby si neprišiel o klientov.
    Nevýhoda je, že prídeš (asi) o časť príjmu za služby, lebo tvoji zákazníci=neplatitelia DPH asi neprístupia na zvýšenie pôvodných cien
    o 19% DPH. Budeš sa musieť s nimi dohodnúť a prinajhoršom pôvodné ceny "rozdeliť" na základ dane a DPH. Výhodou je, že pri vstupoch si zasa DPH budeš môcť odpočítať. Atď, atď......

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    KEJKA
    Je to vec osobnej kalkulácie......
    .... asi neprístupia na zvýšenie pôvodných cien
    o 19% DPH. ......
    Výhodou je, že pri vstupoch si zasa DPH budeš môcť odpočítať. Atď, atď......
    Teda koncové ceny určite nevzrastú o 19% DPH. Možno v priemere o 3-4%, možno o niečo viac - to napovie konkrétna kalkulácia.

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    A čo tak riešenie mať dve osoby. Napr. FO neplatiteľ DPH (poskytuje služby) a PO platiteľ DPH (predáva PC tovar). Túto možnosť však treba PORIADNE PREPOČÍTAŤ podľa konkrétnych predpokladaných tržieb. Nemusí byť teoreticky ani zďaleka vhodným riešením. Závisí veľmi od konkrétnej situácie.

    chatko je offline (nepripojený) chatko

    chatko
    No aj nad tym som uz rozmyslal a jeden moj "kolega" v branži to tiez tak spravil ze si zalozili aj sro ale maju aj zivnosti a si to podelili...len sa za tym este musim poriadne poobzerat, lebo z toho som jelen ze ako to tak zrobit...ak viete tak mi mozete pomoct dakujem

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Žial ale to je nalepsie keď sa budete rozrávať priamo s Vaším účtovníkom osobne alebo telefonicky, lebo tam je veľmi veľké množstvo otázok, ktoré by sa bolo treba spýtať a boli by to aj dosť "osobné" otázky - myslím tým, že by sa mohli týkať aj vecí, ktoré by sa dali považovať za napr. obchodné tajomstvo.

    chatko je offline (nepripojený) chatko

    chatko
    heh ....len tu je ten problem ze ja som svoj uctovnik....a kedze otvaram ten obchod tak potrebujem poradit....

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Ak ste živnostník, ktorý si vedie sám účtovníctvo (t.z. samouk, nie odborník), tak by ste mali radšej obetovať nejaké peniaze a zveriť to niekomu, kto sa tomu plne venuje.

    platca/neplatca DPH (služby + obchod)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.