Zavrieť

Porady

Daňová strata u FO

Ahojte poraďáci,

prajem Vám všetko dobre v roku 2007.

Chcem Vás poprosiť, robím daňové priznanie za rok 2006 FO, jej základ je 358.000,-. Minulý rok dosiahol stratu vo výške 17.258,- ako si ju teraz odráta a z čoho?
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ...ja to teda upresním:

    stratu si môžeš "odpočítavať" od príjmov z § 6,7,8

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v DP FO je na to kolonka. Odráta si ju od základu dane 2006, teda 358000-17258 Sk

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... už máš nové tlačivo ?
    Stratu si odpočíta od základu dane. V DP je na odpočet straty tabuľka.
    Alebo potrebuješ pomôcť s vyplnením tejto tabuľky?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No ja by som potrebovala, robím si len predbežne ceruzkou, aby majiteľ vedel ako na tom je, neviem ktorú kolonku mám vyplniť, keď minulý rok mal stratu okolo 60.000,- neviem to presne, lebo zatiaľ nemám podklady.
    Takže tento rok ma ZD 234.000,-, od toho odrátam 60.000 stratu z r.2005, to je ZD 174.000. Odrátam mu na daňovníka 90816, neviem koľko mu mám odrátať na dieťa a na manželku.
    A do ktorého riadku mám napísať tú stratu, čítala som ten paragraf 30 ale nejako tomu nerozumiem. poraďte prosím. dík

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    V roku 2005 popri zamestnaní som mal živnosť a išiel som celkovo do straty 10.000 Sk v roku 2006 cca 15.000. Od 1.2.2007 idem podnikať len na živnosť, chcem sa opýtať, či s touto stratou môžem začať, tohto roku už do straty nepôjdem, čo s tým, som laik. Ďakujem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Kolenčík
    V roku 2005 popri zamestnaní som mal živnosť a išiel som celkovo do straty 10.000 Sk v roku 2006 cca 15.000. Od 1.2.2007 idem podnikať len na živnosť, chcem sa opýtať, či s touto stratou môžem začať, tohto roku už do straty nepôjdem, čo s tým, som laik. Ďakujem.
    Pokiaľ si stratu za rok 2005 uviedol v DP a za rok 2006 ju tiež uvedieš v DP, tak obe straty budú evidované. Pre Teba to znamená toľko, že ak dosiahneš v roku 2007 zisk, tak si budeš môcť obidve straty odpočítať z daňového základu. Ak nebudeš mať dostatočný zisk v roku 2007, tak túto možnosť máš ešte, za rok 2005, v rokoch 2008 - 2010, a za rok 2006, v rokoch 2008 - 2011.

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Krásny deň prajem. Chcela by som poprosiť o radu.
    FO živnostník popri zamestnaní.
    Príjmy zo zam. - ČZD 254100,- Sk
    živnosť - strata -6988,- sk
    - viem si túto stratu odrátať od základu dane? ak áno, ako a v ktorom riadku DP?
    Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuzkaOE Pozri príspevok
    Krásny deň prajem. Chcela by som poprosiť o radu.
    FO živnostník popri zamestnaní.
    Príjmy zo zam. - ČZD 254100,- Sk
    živnosť - strata -6988,- sk
    - viem si túto stratu odrátať od základu dane? ak áno, ako a v ktorom riadku DP?
    Ďakujem.
    Strata z podnikania sa môže odrátať iba zo zisku z podnikania.

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Stratu z podnikania nemôžeš odrátať od príjmu zo závislej činnosti.Tak , ako povedal aj SMITH, to sú hrušky a jablká.Len posúvam ďalej ...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Mám daňovníka, ktorý hlavné príjmy má podľa §5 a z §6 už druhý rok dosahuje nízke zdaniteľné príjmy.Iné príjmy nemá. V rokoch 2003 a 2005 vykázal stratu z podnikania, v r. 2004 si uplatnil 1/5 a potom už nič. Celková suma straty je cca 38 tisíc a zisk z §6 v roku 2007 má okolo 10 tisíc. Môže alebo nemôže si z tohoto zisku uplatniť stratu?

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Mám daňovníka, ktorý hlavné príjmy má podľa §5 a z §6 už druhý rok dosahuje nízke zdaniteľné príjmy.Iné príjmy nemá. V rokoch 2003 a 2005 vykázal stratu z podnikania, v r. 2004 si uplatnil 1/5 a potom už nič. Celková suma straty je cca 38 tisíc a zisk z §6 v roku 2007 má okolo 10 tisíc. Môže alebo nemôže si z tohoto zisku uplatniť stratu?
    Môže až do výšky základu dane z §§ 6-8. V tvojom prípade teda cca 10000,- Tu som to vysvetlila, prečo.
    http://www.porada.sk/671478-post5.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.