Zavrieť

Porady

Faktúra

Tak ako každý rok boli zubári v lete na kvázi školení v Grecku od CK dostali
predfaktúru, ktorú uhradili prvú časť 28.3.2006 a druhú 2.5.2006 CK je platcom DPH. CK však nevystavila faktúru ani na prijaté platby ani ostrú faktúru ale zasla lekárom list kde im dáva predlohu ako vysporiadať tieto zálohy čo je podľa mňa čistý nezmysel ale chcem sa uistiť, že takto sa to zaúčtovať nedá a ani nesmie .
-Preddavková faktúra vystavá na firmu
-úhrada z firemného účtu
CK ich žiada aby preddavok vysporiadali v cestovnom príkaze a napísali
aj predkontáciu 512/314 ( čo súsťažnosti nedovoľujú ), kedže preddavková FA je vystavená na firmu a platená z firemného účtu tak to nemôžem vysporiadať ani 333 a ak by som použila ich predkontáciu tak mi to z nákladov vyhodia lebo nemám ostrú FA. Keď som od nich žiadala ostrú faktúru tak mi povedali,že mi ju nedajú a mám to zaúčtovať podľa nimi zaslanej predlohy. Čo s tým ako môžem od nich mám donútiť aby mi zaslali
faktúru.?Na druhej strane v JU trvajú na tom, že uhradením zálohy to majú lekári v nákladoch aj bez faktúry ale môj názor je, že ak k tomu nemám ostrú faktúru tak to v uzávierkových úpravách musím prirátať veď ak nemám oproti čomu vysporiadať zálohu tak je to kvázi moja pohľadávka.
Uvažujem správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AHA
    Tak ako každý rok boli zubári v lete na kvázi školení v Grecku od CK dostali
    predfaktúru, ktorú uhradili prvú časť 28.3.2006 a druhú 2.5.2006 CK je platcom DPH. CK však nevystavila faktúru ani na prijaté platby ani ostrú faktúru ale zasla lekárom list kde im dáva predlohu ako vysporiadať tieto zálohy čo je podľa mňa čistý nezmysel ale chcem sa uistiť, že takto sa to zaúčtovať nedá a ani nesmie .
    -Preddavková faktúra vystavá na firmu
    -úhrada z firemného účtu
    CK ich žiada aby preddavok vysporiadali v cestovnom príkaze a napísali
    aj predkontáciu 512/314 ( čo súsťažnosti nedovoľujú ), kedže preddavková FA je vystavená na firmu a platená z firemného účtu tak to nemôžem vysporiadať ani 333 a ak by som použila ich predkontáciu tak mi to z nákladov vyhodia lebo nemám ostrú FA. Keď som od nich žiadala ostrú faktúru tak mi povedali,že mi ju nedajú a mám to zaúčtovať podľa nimi zaslanej predlohy. Čo s tým ako môžem od nich mám donútiť aby mi zaslali
    faktúru.?Na druhej strane v JU trvajú na tom, že uhradením zálohy to majú lekári v nákladoch aj bez faktúry ale môj názor je, že ak k tomu nemám ostrú faktúru tak to v uzávierkových úpravách musím prirátať veď ak nemám oproti čomu vysporiadať zálohu tak je to kvázi moja pohľadávka.
    Uvažujem správne ?
    Súhlasím s tebou. Ja by som im pripomenul zákon o DPH, kde je povinnosť vystaviť do 15 dni daňový doklad.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    smith
    Súhlasím s tebou. Ja by som im pripomenul zákon o DPH, kde je povinnosť vystaviť do 15 dni daňový doklad.
    To som spravila ale nepochodila som.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AHA
    To som spravila ale nepochodila som.
    Potom im môžeš pohroziť, že to nahlásiš na DÚ, resp. ŽU,SOI atď.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    smith
    Potom im môžeš pohroziť, že to nahlásiš na DÚ, resp. ŽU,SOI atď.
    To mi kázali aj na našom DU ale nechcem to hnať do takých nejakých krajností ale keď nebude iná možnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.