Zavrieť

Porady

faktúra za okná

chcem sa opýtať,manžel je živnostník,v auguste nám menili okná,ako sídlo podnikania máme obaja miesto trvalého bydliska.môžem mu náklady na výmenu okien na celom dome dať do nákladov a tým mu znížiť rozdiel medzi prijímami a výdavkami?ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
    Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    emily
    Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
    Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.
    Súhlasím s Emily.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    emily
    Dať môžeš, len či to zožerú daňováci.
    Ale bez srandy. Podľa mňa nie. Máš dom ako miesto podnikania, ale určite nie len miesto podnikania.Čiže tie okná by si menila tak, či tak. Správne by mal byť dom alebo jeho časť vyňatý z bytového fondu a vedený ako priestor na podnikanie. Potom by si mala platiť dane z tohoto priestoru ako z podnikateľského, nie ako bytového. Je to ťahanie na dlhé lakte a ja by som do toho nešla. Ale to je môj názor, ktorý nemusí byť správny.
    Presne tak. Nestačí len mať v tom byte miesto podnikania, musel by byť byt vo vlastníctve firmy (čo asi nie je, valstníte ho ako fyzické osoby, nie?), aby si mohla dať náklady na opravu a rekonštrukciu do daňových nákladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.