Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy

Dobrý deň všetkým,
veľmi by som potrebovala poradiť:
Vôbec netuším, ako sa počítajú na Slovensku mzdy a potrebujem kvôli podnikaniu vedieť, čo je pre mňa finančne výhodnejšie:

a) - som fyzická osoba (samostatne zárobkovo činná osoba) a mám mzdu 20 000 Sk hrubého

b) - som s r .o. Konatel, spoločník a zamestnanec v jednom a dám si mzdu 20 000 hrubého

Nájde sa niekto tak láskavý a namodeluje mi výpočet mzdy vrátane odvodu zdravotného a socialneho pojistenia a dane, mám jedno nezaopatrené dieťa.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    HR. mzda 20000,-
    ZP org. 2000.-
    ZP zam 800.-

    SP
    NP org. 280,-
    NP prac 280,-
    SP org 3200
    SP prac 700
    IP org 600
    IP prac 600
    Zam.poist. org 200
    Zam.poist.prac 200
    GF org 50
    UP org 160
    RF org 550
    daň preddavková 2029
    Ale mzdu nebudeš mať vždy rovnakú, ani odvody, pretože ak bude dovolenka, maródka a podobne, tak sa to bude meniť. Dúfam, že je to v rýchlosti dobre zrátané.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    sykorka - vidím, že ste šťastný prípad človeka, ktorý má plnú slobodu v rozhodovaní o forme, ako sa dostať k svojim peniazom.

    V roku 2005 je najvýhodnejšie ako spoločník, prípadne konateľ, "zobrať" odmenu vo výške cca 80000 Sk ročne. Z tejto odmeny nezaplatíte prakticky žiadnu daň, len zdravotné poistenie vo výške 14%, a budete mať nárok na daňový bonus, čiže od štátu za rok 2005 dostanete ešte cca 5000 Sk. Ak už platíte zdravotné poistenie v Česku, ani to zdravotné poistenie (možno) platiť nebudete.

    Ostatné príjmy si nechajte vyplatiť vo forme podielov na zisku v s.r.o. Spoločnosť zo zisku zaplatí daň 19%, Vy z podielov neplatíte ani daň, ani odvody.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 22.12.04 at 11:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.