Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Už vám všetkým vrátili preplatky z ročného zúčtovania zdravotného poistenia?
Lebo mne zatiaľ ešte nie, a keď som dnes volala do poisťovni, tak mi to vraj musia preveriť na centrále v BA, ale že som zrejme mala zle vyrátané zúčtovanie, lebo oni preplatky už vracali v starom roku.
Lenže ja som od júna 2006 v tom, že zúčtovanie som mala vyrátané ok a že som mala preplatok. Ak poisťovňa zistila pri kontrole môjho zúčtovania chybu, mala sa mi ozvať? Alebo som mala ja obhaňať poisťovňu do 30.9.2006?
Ďakujem za príspevky. Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Poisťovňa bola povinná vrátiť preplatok do 30.9. (možno bol posunutý termí, ale myslím, že nie). Problém môže byť v tom, že poisťovňa je povinná vrátiť preplatok po zúčtovaní vzájomných pohľadávok a záväzkov. Ale ak si myslíte, že žiaden neuhradený záväzok tam nemáte, môžete si uplatniť nárok na preplatok na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

    (ZZP_§19_ods.12)

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    monyka
    ročné zúčtovanie ZP sa robí aj zamestnancom? a kedy?
    Prečítaj si dnešný príspevok na DRAK porade od p. Mihála. Máš tam všetky povinnosti mzdovej účtovníčky aj termíny. Je to výborná vec!!!

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    monyka
    ročné zúčtovanie ZP sa robí aj zamestnancom? a kedy?
    Samozrejme že ročné zúčtovanie sa robí aj zamestnancom pre tento rok je aktuálny termín 30.6.2007. Minulý rok bola povinnosť do 30.6.2006

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    monyka
    Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.
    Ospravedlňujem sa, teraz pozerám, že sa pýtaš na ZP.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    monyka
    Čítala som to ale tam bolo písané o potvrdení o zdaniteľnej mzde a ročné zúčtovanie dani nie o Ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia. Nie. Ak sa mýlim tak ma opravte.
    Ale predsa ročné zúčtovanie ZP nebola jednorázová záležitosť. Bohužial
    Bude sa opakovať každý rok

    BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

    BRUSNO
    Len mňa zaujíma, či v prípade, že som ozaj zle vyrátala zúčtovanie a poisťovňa na to prišla - mala mi to dať vedieť alebo ako?! Ak by mi do 29.9.2006 oznámili, že mám nedoplatok tak by som sa určite nebránila ho zaplatiť

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zákon neurčuje postup, ak bolo RZZP vykonané zle. Treba písomne požiadať ZP o vysvetlenie, prečo nebol preplatok vrátený, prípadne oznámiť to ÚDZS.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    tinaM
    Prečítaj si dnešný príspevok na DRAK porade od p. Mihála. Máš tam všetky povinnosti mzdovej účtovníčky aj termíny. Je to výborná vec!!!
    ad MONYKA , ale bezplatne sa dostaneš do DRAK-a len do 31.1.2007. Po tomto termíne keď nemáš zaplatenú čiastku, tak do draka sa nedostaneš!!!

    BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

    BRUSNO
    Lenže ja do dnes neviem či bolo zúčtovanie urobené zle - teda neviem či mám preplatok alebo nedoplatok. Kolegyňa volala do VŠZP - tiež jej vyšiel preplatok ale nič jej do konca roka nič neprišlo - ani vrátenie peňazí ani oznámenie, že bolo zúčtovanie urobené zle - povedali jej, že oni sú povinní obvolávať ľudí. Ja som v Spol.zdravot.p. - mám tam volať za hodinu - natrafila som na ochotnú pani - pozrie mi kde je chyba.

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Problematiku vrátenia preplatkov sme riesili aj v casti AKTUALITY - NEWS -Termín vysporiadania.... Písala som na úrad, odpoved je v uvedenej casti, prísp. 82. Písala som poistovni, nereagovali, po mesiaci som písala znova poistovni, priložila som aj vyjadrenie úradu, do 2 dní bola odpoved na svete, ze mám RZZP v poriadku a preplatok mi poukážu v najbližšich dňoch. Zas presiel dalsi mesiac a nič.
    Asi zas pride na rad urad. Proti poisťovni je človek bezmocný.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ako občania - poistenci, zamestnávatelia, máte práva rovnocenné s právami poisťovní. Ak Vám poisťovňa nevrátila do 31.10.2006 preplatok z RZZP za rok 2006 a Vy máte istotu, že nemáte žiadne staré nedoplatky alebo dlhy, okamžite a bez váhania sa sťažujte na www.udzs.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.