Zavrieť

Porady

fa zo zahraničia

Firma je plátca DPH, dostala fa zo zahraničia, na fa je uvedené VAT dodávateľa a veta "VAT exempt Intra - EU delivery",
prosím Vás, poraďte mi, kam to pôjde v DP DPH a aký kurz použiť na prepočet v ev. dph
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Na prepocet pouzijem kurz NBS platny v den dodania tovaru alebo sluzby, ktory je uvedeny na FA.

    "VAT exempt Intra - EU delivery", -toto je tovar alebo sluzba?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ninuška
    ide o službu, je to niečo ako zaplatenie služby na rok vopred
    Nešpecifikovala si službu. Kde je miesto dodania tejto služby?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ninuška
    tá fa je od microsoftu, je to niečo ako ročná licencia,

    podľa čoho mám určiť, kde je miesto dodania služby?
    Myslím, že takúto službu môžme považovať za sl. podľa §15/8d, - miestom dodania bude SR.

    ninuška je offline (nepripojený) ninuška

    ninuška
    takže kurz použijem zo dňa vystavenia fa /vychádza mi, že vtedy zrejme prijali našu platbu/,
    stále mi nie je jasné, do kt. riadku to pôjde v dp, /r. 9 a r.15/?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.


    kurz NBS

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Riešim dilemu, mám faktúry zo zahraničia, na jednej sú dodané služby na základe toho, že vykonávame prepravu pre zahraničného odberateľa, MV malo poruchu v zahraničí a odberateľ mi na základe zmluvy, v ktorej je klauzula, že pri poruchách v tom štáte, kde sú dodávané služby, konkrétne v Rakúsku uhradí všetky náklady za nás. Nám fakturoval všetky tieto náklady plus služby s tým spojené, zabezpečenie opráv, telefóny a pod. Faktúra je bez DPH z dôvodu dodania služieb v rámci EÚ. Ja to samozdaním, uplatním si nárok na odpočet. A teraz nie som si istá, či to má ísť do r. 9 a 15 DP DPH, alebo len do r.15?, to sa mi nezdá. Na druhej faktúre sa jedná o poskytnuté právnické služby v členskom štáte EÚ, faktúra je bez DPH, myslím, že tu by malo ísť o totožnú problematiku, alebo nie ? Jedná sa o dodanie služieb v tomto prípade podľa § 69? Ďakujem vopred všetkým za odpoveď.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak Pozri príspevok
    - samozdanenie.
    dph
    §15 ods.8
    Lenka, ja som to vedela, že pomôžeš! Ďakujem a bodík pridelím, len mi to nechce povoliť...

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Zuzka Pozri príspevok
    .... do r. 9 a r.15 DPH


    Rozmýšlam dobre? Do r.9 suma z fa prepočítana kurzom NBS
    r.10 daň /19% zo sumy v riadku 9/
    r.15 daň/ to isté čo v riadku 10/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.