Zavrieť

Porady

Vstupenka a odpočet DPH

Mám 2 vstupenky z výstavy, môžem odpočítať DPH ak doklad spĺňa náležitosti podľa par. 71, dani z pridanej hodnoty ??? prosím poraďte
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dracica
Mám 2 vstupenky z výstavy, môžem odpočítať DPH ak doklad spĺňa náležitosti podľa par. 71, dani z pridanej hodnoty ??? prosím poraďte
Ak súvisí vstupenka s podnikaním, t.j. bude daňovo uznaným nákladom, tak nie je problém v uplatnení nároku na odpočet.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tweety
Ak súvisí vstupenka s podnikaním, t.j. bude daňovo uznaným nákladom, tak nie je problém v uplatnení nároku na odpočet.
aké naležitosti musí spĺňať, aby som si mohla odpočítať DPH ??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dracica
aké naležitosti musí spĺňať, aby som si mohla odpočítať DPH ??
Jednoducho, či vstupenka súvisí s podnikaním( splňa nárok na daň. náklad)
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tweety
Jednoducho, či vstupenka súvisí s podnikaním( splňa nárok na daň. náklad)
áno súvisí to s jeho predmetom činnosti , to mi je jasne že keď podniká v stavebníctve tak tam nemôžem dať vstupenku s výstavy psov..
chcela som si preveriť, či spľňa všetky náležitosti daň. dokladu, ale v par. 71 sa píše o faktúre, o dokladoch MHD a o doklade k diaľ. známkam..nemalo by to spĺňať náležitosti zjednodušeného daň. dokladu, nechcem aby mi to daniari vyhodili
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dracica
áno súvisí to s jeho predmetom činnosti , to mi je jasne že keď podniká v stavebníctve tak tam nemôžem dať vstupenku s výstavy psov..
chcela som si preveriť, či spľňa všetky náležitosti daň. dokladu, ale v par. 71 sa píše o faktúre, o dokladoch MHD a o doklade k diaľ. známkam..nemalo by to spĺňať náležitosti zjednodušeného daň. dokladu, nechcem aby mi to daniari vyhodili
§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tweety
§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
to nie je doklad z ERP, to je vstupenka hmmm???
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Tweety
§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
tweety nehnevaj sa na mňa, ale toto je úplne od veci
dracica sa pýta na vstupenku, nie na doklad z erp a skôr má na mysli, či spĺňa vstupenka na výstavu náležitosti faktúry podľa zákona o DPH a nie, či to možno považovať za daňový výdavok,
§ 71 ods. 5 hovorí, že za faktúru možno považovať aj doklad z erp, vstupenka takýmto dokladom ale nie, lebo nebola vyhotovená erp.

nebude to faktúra ani podľa § 71 ods. 2 - vstupenka nebude zaznamenaná v knihe dodávateľských faktúr
a nesedí mi na to ani § 71 ods. 3 a 4
dracica ja ti neporadim, ale tiez by ma zaujimalo riesenie
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

eskoes
tweety nehnevaj sa na mňa, ale toto je úplne od veci
dracica sa pýta na vstupenku, nie na doklad z erp a skôr má na mysli, či spĺňa vstupenka na výstavu náležitosti faktúry podľa zákona o DPH a nie, či to možno považovať za daňový výdavok,
§ 71 ods. 5 hovorí, že za faktúru možno považovať aj doklad z erp, vstupenka takýmto dokladom ale nie, lebo nebola vyhotovená erp.
Správne je možné odpočítať z takého dokladu DPH alebo nie je ???
Ak neviete zavolám na DÚ
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dracica
Správne je možné odpočítať z takého dokladu DPH alebo nie je ???
Ak neviete zavolám na DÚ
A je na nej vôbec dph?, v tom prípade by tam malo byť uvedené IČO DPH a ostatné nálež.( adresa..)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Vstupenka a uplatnenie odpočítania dane:

Ak neobsahuje obchodné údaje oboch platiteľov dane (ten kto službu poskytuje, ten voči komu je daň uplatňovaná), čiže ak sa nejedná o faktúru so všetkými náležitosťami podľa § 71 ods. 2 ZDPH, tak sa ešte môže jednať o faktúru podľa odseku 5. Iná možnosť nie je. A vtedy musí obsahovať napríklad DKP (t.j. všetky údaje, ktoré musí doklad z ERP obsahovať v zmysle vyhlášky). Ak vstupenka tieto údaje nemá, nejedná sa o doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou a teda ani o faktúru v zmysle zákona o dani z pridanej hodnoty.

Taký je môj názor.
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Tweety
A je na nej vôbec dph?, v tom prípade by tam malo byť uvedené IČO DPH a ostatné nálež.( adresa..)
aj keby to tam všetko bolo napísané a malo to náležitosti podľa § 71 ods. 2 nemožno to pokladať za faktúru. Do akej evidencie to potom dám? Ak by to bola faktúra vzniká mi záväzok a ten záväzok by som musel niekedy uhradiť (na čo by som potreboval dva doklady - faktúru + doklad o úhrade faktúry), ale mne žiadny záväzok nevznikol, hneď došlo k úhrade.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tweety
A je na nej vôbec dph?, v tom prípade by tam malo byť uvedené IČO DPH a ostatné nálež.( adresa..)
na jednej vstupenke je IČ DPH SK... cena 35 SK,-(cena bez DPH 294,10 Sk + DPH 19% 55,90 SK)

na druhej vstupenke je ale IČ DPH CZ takže tam nemam nárok na odpočet

takže riešim tu 55,90 Sk,- ale zaujíma ma to
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dracica
na jednej vstupenke je IČ DPH SK... cena 350 SK,-(cena bez DPH 294,10 Sk + DPH 19% 55,90 SK)

takže riešim tu 55,90 Sk,- ale zaujíma ma to
Myslím si, že odpoveď ste dostali ... ešte poprosím, kto bol na výstave?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dracica
na jednej vstupenke je IČ DPH SK... cena 35 SK,-(cena bez DPH 294,10 Sk + DPH 19% 55,90 SK)

na druhej vstupenke je ale IČ DPH CZ takže tam nemam nárok na odpočet

takže riešim tu 55,90 Sk,- ale zaujíma ma to
Z toho dokladu si uplatní nárok, z tej českej ak nie si platcom v česku, tak neuplatníš, ostáva dph v nákladoch.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tweety
Z toho dokladu si uplatní nárok, z tej českej ak nie si platcom v česku, tak neuplatníš, ostáva dph v nákladoch.
Presne toto som si myslela...len som si to potrebovala potvrdiť..dakujem
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Jana Acsová
Myslím si, že odpoveď ste dostali ... ešte poprosím, kto bol na výstave?
Na výstave bol konateľ, prečo takáto otázka???
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dracica

Presne toto som si myslela...len som si to potrebovala potvrdiť..dakujem
A čo ste si potvrdili?
- je to faktúra podľa § 71 ods. 2, alebo
- je to faktúra podľa § 71 ods. 5 ZDPH?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dracica
Na výstave bol konateľ, prečo takáto otázka???
Lebo v tomto prípade sa podľa môjho názoru jedná o cestovnú náhradu a nehovorili by sme v tejto súvislosti o uplatnení práva na odpočítanie dane.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
V súvislosti s cestovnou náhradou zamestnanca nie je spojené právo na odpočítanie dane z pridanej hodnoty. Jedná sa o výdavok, ktorý je súčasťou vyúčtovania cestovných náhrad a daň bola uplatnená voči konateľovi, nie voči firme.
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Tweety
Z toho dokladu si uplatní nárok, z tej českej ak nie si platcom v česku, tak neuplatníš, ostáva dph v nákladoch.
aj keď tá vstupenka nespĺňa náležitosti faktúry podľa zákona o DPH tak z nej odpočíta DPH? podľa mňa nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať