Zavrieť

Porady

Poraďte, problem so 411-ZI

Nikdy som sa s tým nestretla... v malej firme si účet 411 nadstavili v systéme ako aktívny a účtujú na ňom hoci čo. Napríklad aj doplnkové poistenie... ako sa to dá opraviť, keď na danom účte je suma cca. - 5 mil.Sk
Môžem počiatočný stav na 411 k. 1.1. 2006 vymazať a nahradiť takou sumou aby mi vyšiel zostatok 0 Sk?
Prosím poraďte
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    patriciavlnkova
    Nikdy som sa s tým nestretla... v malej firme si účet 411 nadstavili v systéme ako aktívny a účtujú na ňom hoci čo. Napríklad aj doplnkové poistenie... ako sa to dá opraviť, keď na danom účte je suma cca. - 5 mil.Sk
    Môžem počiatočný stav na 411 k. 1.1. 2006 vymazať a nahradiť takou sumou aby mi vyšiel zostatok 0 Sk?
    Prosím poraďte
    ďakujem
    Vymazať určite nemôžeš nič, ani keby išlo o 0,50 hal. Opraviť sa dá ID preúčtovaním na správne účty a s komentárom, prečo sa oprava vykonala...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    patriciavlnkova
    Nikdy som sa s tým nestretla... v malej firme si účet 411 nadstavili v systéme ako aktívny a účtujú na ňom hoci čo. Napríklad aj doplnkové poistenie... ako sa to dá opraviť, keď na danom účte je suma cca. - 5 mil.Sk
    Môžem počiatočný stav na 411 k. 1.1. 2006 vymazať a nahradiť takou sumou aby mi vyšiel zostatok 0 Sk?
    Prosím poraďte
    ďakujem
    už som všeličo videla ....
    Na 411 nemôžeš mať nulu ale výšku základného imania spoločnosti.
    To robili viac účtovných období?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evina
    Vymazať určite nemôžeš nič, ani keby išlo o 0,50 hal. Opraviť sa dá ID preúčtovaním na správne účty a s komentárom, prečo sa oprava vykonala...
    Iba doplním, každý ID je potrebné ošetriť podpisom účtujúceho.
    Nerobili viacero období. Ale vo firme si účtovníctvo robili sami (bez účtovníkov), a nevideli rozdiel medzi Aktívami a Pasívami. Tak si to upravovali ako im to pasovalo.
    Mohla by som vrátiť späť 411 na pasívny účet a potom čas z danej sumy preúčtovať na nejaký účet? napr. 491?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    patriciavlnkova
    Mohla by som vrátiť späť 411 na pasívny účet a potom čas z danej sumy preúčtovať na nejaký účet? napr. 491?
    Na aký účet....to závisí od toho čo tam vlastne účtovali- preúčtuješ a účet 411 musí byť tak ako má byť, t.j. zobrazovať výšku ZI a zaradený do pasív..

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    411 musí byť pasívny účet, ale to ostatné musíš upratať . Bude to síce prácne, zistiť z čoho sa tá suma skladá, ale žiadne iné riešenie nie je.
    Účet 491 slúži na účtovanie osobných vkladov a výberov fyzickej osoby, ktorá účtuje v PÚ ....
    No to práve neviem. Účtovali tam napr. doplnkové poistenie, príjem do pokladne (211/411)..... 411 je totiž momentálne nadstavená ako aktívna.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Povyberaj si konkrétne doklady, ktoré na 411 účtovali a potom interným dokladom odúčtovávaj zo 411 na správne účty.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    patriciavlnkova
    No to práve neviem. Účtovali tam napr. doplnkové poistenie, príjem do pokladne (211/411)..... 411 je totiž momentálne nadstavená ako aktívna.
    Vytlač si obraty účtu 411, budeš vedieť z čoho sa skladá konečný účet 411, a potom , položku po položke poprezerať, a popreúčtovávať na správne účty.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    patriciavlnkova
    No to práve neviem. Účtovali tam napr. doplnkové poistenie, príjem do pokladne (211/411)..... 411 je totiž momentálne nadstavená ako aktívna.
    Nič iné Ti neostáva len krok po kroku zistiť o čo ide a odúčtovávať postupne...ak ide o jedno účtovné obdobie, dá sa to podľa mňa spolu s dokladmi zistiť...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Johanka
    A nezbudni si dobre pozrieť tému "Pošuškaje koľko pýtať" .
    Johanka, keďže firma šetrila minulý rok na účtovníčke /a to ešte v PÚ/, tak predpokladám, že mena bude vatikánska..., veď pre účtovníka to predsa nie je problém stlačí gombík a účet 411 sa vyčistí

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evina
    Johanka, keďže firma šetrila minulý rok na účtovníčke /a to ešte v PÚ/, tak predpokladám, že mena bude vatikánska..., veď pre účtovníka to predsa nie je problém stlačí gombík a účet 411 sa vyčistí

    Ja neviem, vy ešte ten gombík nemáte?, že vraj je( aspoň tak šéfinovia hovoria), ale ani ja ho stále neviem nájsť, hoci účtujeme už nejaký ten piatok aj sobotu.:p

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    411 mám začiatočný stav 5000 Eur k 01.01.2013 v MRP. Keď si dám vytlačiť hlavnú knihu tak mi dáva 10 000Eur zostatok k 31.12.2013 . Teraz som pozerala že došlo k navýšeniu ZI o 5000 Eur. Tak logicky je to 10 000 , ale dáva mi to mínusom je to správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.