Zavrieť

Porady

zostatok minuloročnej dovolenky

Z minulého roka 2006 mi zostalo 20 dní nevyčerpanej dovolenky. Som tehotná a na začiatku marca 2007 nastúpim na materskú dovolenku. Keďže som účtovníčka a musím dokončiť daňové priznania, je veľmi nepravdepodobné, že zo "starej" dovolenky vyčerpám viac ako 1-2 dni. Čo sa stane so zvyškom dovolenky z roku 2006 (približne 18 dní)?
Je možné si túto dovolenku vyčerpať po návrate z materskej prípadne rodičovskej dovolenky? Alebo mi na konci roku 2007 prepadne? Zo zákonníka práce mi riešenie tohto problému nie je jasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    Nárok na dovolenku nevyčerpaný pred nástupom na MD môže ostať zachovaný aj niekoľko rokov. V prípade, ak si zamestnankyňa nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie rodičovskej dovolenky ani do konca budúceho kalendárneho roka, poskytne jej zamestnávateľ nevyčerpanú dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky. (§ 112 ZP)

    zostatok minuloročnej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.