Zavrieť

Porady

PN viac ako 10 dni

ahojte poradaci chcem sa opytat ze kedy mam poslat tlacivo PN do Socialnej poistovne zamestanec mi doniesol dnes PN a bol PN od 04.01 2007 a prace schopny bol od 15.01.2007 pracuje u nas od 1.12.2006 a hrubu mzdu ma 11 000 Sk a ako vyplnit to tlacivo a ktore tlacivo ci to co mi doniesol on lebo som to nikdy este nerobila dakujem krasne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Diel II spolu s tlač. Potvrdenie zamestnávateľa o zam. na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku, do ktorého sa zadá VZ, z ktorého sa platilo NP za rozhodné obdobie a potom aj diel IV - Hlásenie o skončení PN

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    A nezabudni si urobiť kopie z II.časti PN a z IV.časti Ukončenie PN, nakoľko mne pri kontrole zo Soc.poisťovne kontrolovali aj PN-ky - všetky tlačivá.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a kde najdem to tlacivo Potvrdenie zamestnávateľa o zam. na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku, a vymeriavaci zaklad myslis ten z ktoreho sa platia vsetky odvody vsak? a co sa tam este uvadza..nejako sa ten vymeriavaci zaklad tam aj prepocitava ci nie lebo som to nikdy nerobila a potom mu ako urobim vyplatu?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    staankaa
    a kde najdem to tlacivo Potvrdenie zamestnávateľa o zam. na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku, a vymeriavaci zaklad myslis ten z ktoreho sa platia vsetky odvody vsak? a co sa tam este uvadza..nejako sa ten vymeriavaci zaklad tam aj prepocitava ci nie lebo som to nikdy nerobila a potom mu ako urobim vyplatu?
    Prikladám tlačivko. Nič netreba vyrátavať, len zapísať požadované údaje .

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    staankaa
    a kde najdem to tlacivo Potvrdenie zamestnávateľa o zam. na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku, a vymeriavaci zaklad myslis ten z ktoreho sa platia vsetky odvody vsak? a co sa tam este uvadza..nejako sa ten vymeriavaci zaklad tam aj prepocitava ci nie lebo som to nikdy nerobila a potom mu ako urobim vyplatu?
    VZ tam len normálne vyplniš po mesiacoch, uvádza sa VZ, z ktorého sa platilo nemocenské poistenie v konkrétnych mesiacoch. V tvojom prípade je to vlastne len december 2006.
    Výplatu mu urobíš tak, že VZ, ktorý ti vyjde vydelíš počtom dní rozhodujúceho obdobia, za ktoré vyplníš potvrdenie, a potom platíš prvé 3 dni PN náhradu vo výške 25% a ďalších 7 dní vo výške 55% (počítajú sa kalendárne dni).
    Potom už neplatíš nič, len ju eviduješ, že je na PN a ďalšiu výplatu PN po 10 dni už urobí SP na základe tvojho potvrdenia.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ale ten VZ dam za cely december ci nie? a potom ked mu robim vyplatu tak ten VZ ktory som dala za december vydelim poctom dni?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    staankaa
    ale ten VZ dam za cely december ci nie? a potom ked mu robim vyplatu tak ten VZ ktory som dala za december vydelim poctom dni?
    Dáš tam VZ za celý december a vydelíš počtom kalendárnych dní t.j. 31. Vyjde ti DVZ z 11 000 to bude 354,8388. Z tohto budeš počítať prvé 3 dni 25 % a ďalších 7 dní 55 % náhradu mzdy pri DPN. Potom vyplníš tlačivko, ktoré som priložila a pošleš aj s tou časťou PN-ky, kde je napísané žiadosť o nemocenské na Sociálnu poisťovňu.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Zamestnanec nastúpil do zamestnania v máji v roku 2006.
    1. V januári 2007 mal OČR - VZ RO bude rok 2006?
    2. Potom odrobil 1 deň a je na PN - VZ RO bude taký istý - rok 2006?
    Ďakujem

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Uľa Pozri príspevok
    Zamestnanec nastúpil do zamestnania v máji v roku 2006.
    1. V januári 2007 mal OČR - VZ RO bude rok 2006?
    2. Potom odrobil 1 deň a je na PN - VZ RO bude taký istý - rok 2006?
    Ďakujem
    Áno .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.