Zavrieť

Porady

DPH Analytika

Pozdravujem vás mili poraďáci. Na stránkach „Porady“ začínam po 1.x dneska. A hneď aj prosbou z oblasti DPH. V žiadnej príručke som nenašiel v metodike účtovania DPH odporučenie účtovania na analytických účtoch 343. Určite máte mnohí vypracovanú svoju analytiku a tiež aj overenú používaním v praxi. Ak sa vás tým nedotknem, pošlite mi prosím vás svoju analytiku 343_ky s popisom. Vopred Vám veľmi ďakujem. <Juraj>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Kedze je jednotna sadzba DPH mam AU DPH vstup tuzemsko, DPH vystup tuzemsko, to iste EU. Potom mam dve varianty zalezi od poziadavky klienta na evidenciu jedna je ze mam uz iba jeden AU vztah voci statu,kde mesacne alebo stvrtrocne preuctovavam DPH podla danoveho priznania. Vsetky AU mam tym padom nulove a na tomto ucte vidim kolko mi stat dlhuje alebo kolko mam platit. Druhy pripad je ze vztah voci statu mam rozcleneny aj podla stvrtrokov a mesiacov, cize vidim ktore mesiace mam vyrovnane, kde som nespravne uhradila.... kde mi nevratili NO.
    Dufam ze pomoze.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Skús pozrieť postupy účtovania, §4 zákona o účtovníctve, ale niekedy nemusí byť vytvorený analytický účet, ale stačí analytická evidencia DPH, z ktorej sa dá všetko podrobne vyčítať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekopo
    Už 18 dní nie je jednotná sadzba.
    Veru, veru, niektorí už môžu použiť aj nižšiu daň.(10%)

    Juraj_Ekon je offline (nepripojený) Juraj_Ekon

    ekonóm-účtovník SZČO Juraj_Ekon
    Ešte raz vám všetkým ďakujem za promptnú a presnú odpoveď, kolegovia zlatí horka,ekopo,Tweety a kalkulka). Prajem vám pokojnú (ale hlavne adekvátne ocenenú) prácu pri závierkových prácach. <Juraj>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.