Zavrieť

Porady

Havária auta v Čechách

Mali sme haváriu auta v Čechách, firma ktorá nám pomáhala pri vyprostení auta na území ČR nám fakturovala uvedenú službu aj s DPH. Je to správne. Auditorka mi povedala, že sú to práce na hnuteľnom majetku a nakoľko sme plátci DPH malo to byť bez DPH. V Čechách tvrdí finanční úrad že s DPH. Viete niekto prosím poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    určite bez DPH§ 16/7 ak ste platiteľia a ak ste sa tým preukázali tomu opravárovi.Na FU v praze ich odkážte na § 10ods.5 ich zákona.
    Tak zavolala som na finanční úrad v Havličkovom Brode, lebo tam tej firme čo nám to fakturovala povedali že zásadne s DPH. Pozrela som ten § 10 a tak som sa naň odvolala a vraj nie, lebo vyprosťovanie bolo na ich území tak s DPH. Vôbec ich netrápi že to boli služby na slovenskom hnuteľnom majetku, ktorý bol odtahnutý na opravu mimo Čiech. Tak neviem,dúfam že pri kontrole DPH u nás mi nepovedia že som to mala zdaniť na Slovensku. Mne sa tiež javí, že áno ale ?

    Havária auta v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.