Zavrieť

Porady

Mínusová pokladňa

Je možné mať počas roka mínusovú pokladňu a vyrovnať ju len na konci roka?
Alebo treba použiť nejakú finančnú výpomoc 249?? Prípadne niečo iné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Osobne si myslím, že je to nezmysel mať mínusovú pokladňu, i keď rozumiem že je jednoduché to dosiahnuť. Neviem či je reč o JÚ alebo PÚ, no v každom prípade ja to riešim priebežne dotáciou pokladne, či už z účtu, alebo v hotovosti osobný vklad.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    robím to obdobne ako Bubika a Beata

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Beata
    Osobne si myslím, že je to nezmysel mať mínusovú pokladňu, i keď rozumiem že je jednoduché to dosiahnuť. Neviem či je reč o JÚ alebo PÚ, no v každom prípade ja to riešim priebežne dotáciou pokladne, či už z účtu, alebo v hotovosti osobný vklad.
    Ja sa prikláňam k názoru, že mínusová pokladňa nie je celkom ok.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Mínusová pokladňa vôbec nie je O.K. Je hneď jasné, že to je len "akože" pokladňa a to by v žiadnom prípade jasné nemalo byť!

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Takže použijem účet 249 ak sa jedná o cudzie peniaze, a ak sa jedná o osobný vklad? Môže vôbec s.r.o. používať osobný vklad do pokladne?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja by som použil 249 ako krátkodobú pôžičku, to je jedno od koho sú tie peniaze.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Inventarizáciu pokladne treba robiť 4x do roka, neexistuje ju vyrovnať iba na konci roka, ak sa už také niečo podarí. podľa mňa je to nezmysel, pri výdajoch by sa mohli daňováci pozastaviť, z čoho ste vydali peniaze, keď máte mínus.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Stáva sa, že sa nájde zabudnutý doklad (teraz nebudem uvažovať o DPH) a je škoda nedať ho do výdavkov (nákladov). Najlepšie je robiť 1/4-ročné súpisky po uzavretí roka. Spočítať si predtým kvartály a ak treba - šupnúť spomínanú pôžičku podnikateľa- aby kvartál nekončil mínusom. Iné je, ak treba priebežne kontrolovať pracovníka majúceho na starosť hotovosť a zavčasu ustriehnuť jeho osobné manko.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Ďakujem za rady, vidno, že sa vyznáte. PÚ robím pre manžela a pre seba, takže spomínané manko nehrozí . Ale aj tak ďakujem za promptné odpovede.
    A veľa úspechov v novom roku!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.