Zavrieť

Porady

automobil a DPH

Dobry den,
moj sef ma automobil, ktory je leasovany v cechach, na organizacnej zlozke. tj je na ceskych evidencnych cislach. automobil sa bude pouzivat aj v cechach aj na slovensku. je mozne dph si narokovat na slovensku u matky a cesku dph u org zlozky? je potrebne zaplatit cestnu dan aby som mohla dph a spotrebu uctovat do uctovnictva matky a ak sa bude nakupovat benzin v cechach tak sa bude uctovat do organizacnej zlozky? Existuje takato moznost?
dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Čo sa týka používania - môže.
    Čo sa týka DPH - môže.
    čo sa týka spotreby- spotreba sa bude účtovať v org. zložke
    Čo sa týka vedenia účta - účt. sa vedie za účt. jedn. ako celok

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    musim ale zaplatit cestnu dan aj na slovensku? alebo cim je podmienene aby som mohla odpocitat dph z nakupovanych spotrebnych hmot na slovensku?? na slovensku matka je platitelom dph a takisto organizacna zlozka v cechach je platitel dph.... ako budem uctovat,ked si dph mozem odpocitat ale spotreba sa bude uctovat na org zlozke????

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    striebro1
    musim ale zaplatit cestnu dan aj na slovensku? Podľa mňa nie.
    alebo cim je podmienene aby som mohla odpocitat dph z nakupovanych spotrebnych hmot na slovensku?? na slovensku matka je platitelom dph a takisto organizacna zlozka v cechach je platitel dph.... ako budem uctovat,ked si dph mozem odpocitat ale spotreba sa bude uctovat na org zlozke???? Preúčtovanie na org. zložku na základe internej fa.

    zvýraznené
    Naposledy upravil Milan Benka : 06.02.07 at 08:50

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    originalne doklady o nakupe phm musi mat u seba organizacna zlozka alebo ja ako matka??? lebo na zaklade vnutornej faktury jej to vyfakturujem, to chapem. ale slovenske phm blocky maju ostat u mna v dokladoch alebo iba kopie si mam urobit a postupim ich do dokladov do ciech????
    dakujem...))))

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    striebro1
    originalne doklady o nakupe phm musi mat u seba organizacna zlozka alebo ja ako matka??? lebo na zaklade vnutornej faktury jej to vyfakturujem, to chapem. ale slovenske phm blocky maju ostat u mna v dokladoch alebo iba kopie si mam urobit a postupim ich do dokladov do ciech????
    dakujem...))))
    spotrebu phm si dcéra urobí s pomocou int. fa. Originál dokladov o nákupe PHM bude mať matka. (kópie dokladov o nákupe môžu tvoriť prílohu k int. fa)

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    benka dakujem za odpoved. chcela by som vediet, kde by som si mohla v zakonoch najst tento postup vyssie uvedeny. Teraz som volala na DU na sluzby zakaznikom a oni ma odporucili napisat dopyt na danove riaditelstvo....
    vy to tak robite? mate to odobrene nejakymi paragrafmi, zakonmi??? potrebovala by som to niecim dolozit, ked sa ma bude sef pytat odkial to mam...
    dakujem za odpoved...

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    z toho mi vychadza, ze ja budem slovenske blocky uctovat normalne do nakladov a na konci mesiaca vystavim internu fakturu na preuctovanie mojich nakladov do nakladov organizacnej zlozky, ktora ma v evidencii motorove vozidlo. Dobre tomu rozumiem? a ta interna faktura uz bude obsahovat iba zaklad, teda iba vysku nakladoveho uctu, vsak???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.