Zavrieť

Porady

oslobodenie od DPH

Ahojte ,

potrebujem súrne poradiť. Včera som pomáhala kámoške s účtovníctvom a objavila som toto:

vystavujú faktúry do Rakúska s takýmto textom:
" Fakturujeme Vám za technickú a poradenskú podporu predaja výrovkov firmy XYZ (Rakúska firma) ...EUR. Faktúra je vystavená v zmysle par. 15 Zákona č. 222/224...."
Faktúru vystavujú bez DPH.

Neviem v akom riadku daňového priznania k DPH to má byť uvedené ?

prosím poradte


vopred dakujem

Karin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ak naozaj to splňa § 15/8/b tak potom to nejde do DP (lebo miesto dodania je rakúsko) ale uvádza sa to v zostave podľa § 70.

    kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

    kaja1
    dakujem za rychlu odpoved, prave som si precitala par.70, ale /hamba nehamba/ nerozumiem tomu prosim polopatisticky

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    to znamená že do dp to síce nejde pretože nato nie je určený riadok dp ale v evidencii dph (zostava/y ktoré predkladáš pri daňovej kontrole) o tom musíš mať záznam.

    kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

    kaja1
    Daniek dakujem !

    je to v evidencii DPH na vystupe /ona to mala predtym v nespravnych stlpcoch teda Dodanie T a S .../ a to ma upútalo, takze som to z toho vymazala.

    Este sa Ta spytam,
    ta rakuska firma sa im chysta od noveho roka, preplacat vsetky naklady /napr.telefony, nakupy PHm, kanc.potreby.../ takze im budu to budu refakturovat v EUR. Ide mi o DPH , faktura by uz mala byt z DPH vsak. Mozem mi prosim poradit aj paragravy, kde si to mozem precitat.
    d a k u j e m

    kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

    kaja1
    DANIEK, esta raz sa vratim k danovemu priznaniu, za ostatne kvartaly to ma uvedene nespravne vo vystupe ! Co teraz s tym ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.