Zavrieť

Porady

evidencie tržieb - registračná pokladňa

Prosím poraďte - evidenciu (výkazy denných a mesačných obratov) ERP robíme v našich formulároch, máme len jednu sadzbu DPH 19%.
Musíme tie formuláre zmeniť kvôli druhej-zníženej sadzbe ? Mám taký pocit, že som niekde videla, že nie, ale teraz to neviem nájsť.
Vďaka
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Možno si niekde čítala, že sa nemenili tlačivá daňových priznaní DPH aj napriek tomu, že uý nie je iba jedna sadzba dane.
Ale vyhláška o ERP sa nemenila, je potrebné evidovať tržby podľa jednotlivých sadzieb dane.
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

To znamená, že musím prerobiť formuláre, aj keď v zníženej sadzbe bude nula?
A čo sa týka softwarových zmien na pokladniach - musíme vykonať zmeny, aby tam bola uvádzaná aj druhá sadzba, aj keď sa nás netýka?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

na stránke www.drsr.sk vyšla dnes informácia k novele vyhlášky na ERP
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... takže aspoň usmernenie . Našťastie som nikoho nezmiatla, treba evidovať každú sadzbu dane osobitne.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Ja mám knihu pokladnice s jednou sadzbou (19%) DPH. Už ju nemôžem používať??? Zníženú sadzbu nebudeme vôbec používať. Pokladnica je tiež naprogramovaná len na 19%.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Podľa usmernenia, ktoré som prečítal si treba zabezpečiť novú knihu pokladnice s oboma sadzbami.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Aj v tom prípade, ktorý uvádza TOKY?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
áno .......
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ekopo, ďakujem veľmi pekne. Ale nepotešila som sa...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

A ešte ma napadlo: to by mala byť aj EPR naprogramovaná na 2 sadzby DPH, hoci sa využíva len jedna?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nevidím dôvod kupovať novú knihu, ak už pre tento rok kúpená je (škoda peňazí). Stačí príslušné stĺpce rozdeliť na dva (jeden štíhly ) - ak nebudem mať 10%-nú sadzbu, i tak tam bude vždy iba nula a tá veľa miesta na papieri nezaberie. Môj názor.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula, s tým súhlasím. Ale, čo s programovaním ERP?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Aj to je riešenia, na stránke DRSR majú vzor
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Nikto nevie, či treba preprogramovať aj ERP?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Myslím si, že ak nemám tovar z 10% DPH nemám čo programovať. Ale Tí hore to možno myslia inak, asi tak že na páske bude uvedená aj druhá sadzba, aj keď sa tovar nepredáva.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Presne tak uvažujem aj ja a preto neviem, čo mám poradiť klientom.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

v súvislosti s diskusou som našiel na www.drsr.sk toto:

Informácia k novele vyhlášky ERP účinnej od 1.1.2007

S účinnosťou od 1 januára 2007 boli vyhláškou MF SR č. 679/2006 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška MF SR č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou (ďalej len ERP) v znení neskorších predpisov zmenené a doplnené prílohy č. 2 – Vzor denného výkazu obratov platiteľa dane z pridanej hodnoty a č. 3 - Vzor mesačného výkazu obratov platiteľa dane z pridanej hodnoty vyhlášky MF SR č. 55/1994 o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP v z.n.p., a to z dôvodu ustanovenia zníženej sadzby dane z pridanej hodnoty podľa § 27 ods.1 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov .

Nové vzory výkazov denných a mesačných obratov sa týkajú všetkých daňových subjektov – platiteľov dane z pridanej hodnoty, bez ohľadu na skutočnosť či používajú výkazy, ktoré sú súčasťou knihy pokladnice alebo vedú výkazy samostatne ako rozoberateľné listy.

Ak správca dane zistí, že daňový subjekt nevedie evidenciu v súlade s § 3 vyhlášky MF SR č.55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP, uloží mu pokutu podľa
§ 35 ods.10 zákona č.511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Áno, to súhlasí. Ale nerieši to programovanie ERP. Totiž v minulosti, keď boli dve sadzby dane, tak museli byť všetky pokladne naprogramované na obidve sadzby...
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Som toho názoru,že uvádzať druhú sadzbu na ERP-t.z.mať povinnosť preprogramovať ERP-z tejto informácie nevychádza,samozrejme ak nepredávam tovar so zníženou sadzbou.Boli doplnené pílohy vzorov výkazov.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

cize?
z toho vyplyva, ze na paske musi byt uvedena aj druha sadzba, hoci ju subjekt nepouziva?
a taktiez musi viest evidenciu druhej sadzby - cize nova pokladnicna kniha?
0 0
Načítať ďalšie