Zavrieť

Porady

Učet 964 Saldo výdavkov a nákladov

Čo všetko načíta účet 964? Mne vyšlo hrozné nepochopiteľné číslo.
Vôbec nie účet záväzkov a cudzich platieb - tie mám v tisícoch.
Ale v milonoch. Keď som si vtlyčila saldo účtu 964 obsahoval len:
strana Aktív" účty 400 /aj 470 odpisy/ a strana Pasív účty 211 a 234.
Čo som zle učtovala? Už podľa tohoto sa tam niečo nabaľuje, ale čo?
Usporiadat
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Nemusíš to mať zle. Tie veľké čísla nech Ťa nemýlia, tie tam musia byť. Skús si to skontrolovať podľa zostatkov.

964 – Saldo výdavkov a nákladov rozpočtového hospodárstva
Konečné stavy účtov 211, 213 a 214, konečné stavy účtov 233 a konečné stavy účtov účtovej triedy 4 sa účtujú podľa charakteru zostatku na ťarchu alebo v prospech účtu 964 – Saldo výdavkov a nákladov rozpočtového hospodárstva.

1/ Konečný stav účtu 213 – Transfery 964/213
2/ Konečný stav účtu 214 – Limity rozpočtových výdavkov 964/214
3/ Konečný stav účtov účtovej triedy 4 – Náklady RO 964/4XX
4/ Konečný stav účtu 211 – Financovanie výdavkov RO 211/964
5/ Konečný stav účtu 233 – Výd.rozpočtový účet kap.výdavkov 233/964
6/ Konečný stav účtu 234 – Výdavky rozpočtový účet 234/964
7/ Konečný stav účtu 964 – Saldo výd.a nákladov rozpočtového hospodárenia
  • Aktívny 962/964
  • Pasívny 964/962

Pekný deň
Naposledy upravil bef : 22.01.07 at 22:06
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

Tento účet sa dá veľmi ľahko inventarizovať, mali by na ňom byť všetky zostatky účtov, ktoré sa v priebehu roka laicky povedané neúčtujú na 4xx, ja tam mám napr. 951, 112, 263, 314, 321, presne s tými znamienkami ako majú.
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ahojte,vie mi niekto takto vyšpecifikovať aj účet 965?
Naše ZŠ, resp. RO zriadené obcou zle predpisovali zostatok na výdavkovom účte a majú to tam narastajúcim spôsobom. Nedá sa to v januári preúčtovať na správne údaje napr. cez 961? aby si nenarušili súvahu? Obávam sa prechodu na akruálne účtovníctvo....prevod zostatkov.
Ďakujem
0 0
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

Školy by účty 964 a 965 nemali mať podľa môjho názoru, a u obce na účte 965 by mali byť zostatky účtov 315 a 318 (teda predpísané, ale nezaplatené pohľadávky).
0 0
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

Veľmi prosím o pomoc, neviete ako postupovať pri účte 964. Napr. v roku 2006 sme splácali úver a splátka úveru (istina) sa má správne účtovať 951RK/231. Keď sa však tieto účty uzavrú, 964 sa zvýši o sumu týchto splátok. Úver na strane príjmovej je krytý vybratým nájomným, teda bežnými príjmami. Nebol by to problém, keby sa tento účet v roku 2007 s niečím vysporiadal, ale vôbec neviem s čím.
Ak viete (Kvet alebo aj niekto iný) alebo s tým máte skúsenosti, prosím odpíšte, súrne.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Vanka
Veľmi prosím o pomoc, neviete ako postupovať pri účte 964. Napr. v roku 2006 sme splácali úver a splátka úveru (istina) sa má správne účtovať 951RK/231. Keď sa však tieto účty uzavrú, 964 sa zvýši o sumu týchto splátok. Úver na strane príjmovej je krytý vybratým nájomným, teda bežnými príjmami. Nebol by to problém, keby sa tento účet v roku 2007 s niečím vysporiadal, ale vôbec neviem s čím.
Ak viete (Kvet alebo aj niekto iný) alebo s tým máte skúsenosti, prosím odpíšte, súrne.
Ahoj,
keďže splátka istiny bankového úveru je finančná operácia, správne si zaúčtovala MD 951+RK / D 231 a zároveň zaúčtovanie prefinancovania zdrojov dlhodobého majetku vo výške splatenej istiny MD 211 / D 901. Z uvedeného vyplýva, že splátka istiny ovplyvní konečný zostatok účtu 964. V roku 2006 nie je potrebné už nič iné účtovať. Keďže splátka istiny bola krytá prebytkom bežného rozpočtu v novom roku, t.j. po 1.1.2007 pri schvaľovaní záverečného účtu OZ schváli použitie prebytku bežného rozpočtu na krytie splátok finančných operácií z roku 2006 a účtovanie bude MD 933 / D 211. Tým pri uzavertí účtu 211 k 31.12.2007 na účet 964 sa tento účet vysporiada. V prípade, ak na účte 933 po takomto vysporiadaní zostane ešte prebytok, ten sa rozdelí do peňažných fondov obcí.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Vanka
Školy by účty 964 a 965 nemali mať podľa môjho názoru, a u obce na účte 965 by mali byť zostatky účtov 315 a 318 (teda predpísané, ale nezaplatené pohľadávky).
Nesúhlasím, aj v RO - školách môžu mať účty 964 a 965 konečné zostatky. V prípade, ak RO predpísala pohľadávky (napr. nájomné) a tieto neboli k 31.12. uhradené, bude mať aj účet 965 konečný zostatok, ktorý sa bude rovnať konečnému zostatku účtu 315.
A tiež aj konečný stav účtu 964 ovyplvní stav nespotrebovaných zásob, cenín, neuhradené záväzky (napr. dodávateľské faktúry) a tiež aj zaúčtované nevyfakturované dodávky k 31.12.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

ringlodka
Ahojte,vie mi niekto takto vyšpecifikovať aj účet 965?
Naše ZŠ, resp. RO zriadené obcou zle predpisovali zostatok na výdavkovom účte a majú to tam narastajúcim spôsobom. Nedá sa to v januári preúčtovať na správne údaje napr. cez 961? aby si nenarušili súvahu? Obávam sa prechodu na akruálne účtovníctvo....prevod zostatkov.
Ďakujem
Súhlasím, práve s prechodom na akruálne účtovníctvo je potrebné dať si do poriadku konečné zostatky na účtoch 964 a 965.
Tak ako tu bolo už písané, na účet 965 sa prevádzajú konečné stavy účtov 215, 219. Z toho vyplýva, že ide o príjmový okruh a chybu treba hľadať tam. Vo všeobecnosti platí, že konečnému zostatku účtu 965 sa má rovnať konečný zostatok na účet 315 (ale môže to byť aj + konečnému zostatku účtu 335, ak boli v prebehu roka predpisované pohľadávky voči zamestnancom ako rozpočtový príjem qa pod.).
0 0
Kathrine27 Kathrine27

Kathrine27 je offline (nepripojený) Kathrine27

kvet
Súhlasím, práve s prechodom na akruálne účtovníctvo je potrebné dať si do poriadku konečné zostatky na účtoch 964 a 965.
Tak ako tu bolo už písané, na účet 965 sa prevádzajú konečné stavy účtov 215, 219. Z toho vyplýva, že ide o príjmový okruh a chybu treba hľadať tam. Vo všeobecnosti platí, že konečnému zostatku účtu 965 sa má rovnať konečný zostatok na účet 315 (ale môže to byť aj + konečnému zostatku účtu 335, ak boli v prebehu roka predpisované pohľadávky voči zamestnancom ako rozpočtový príjem qa pod.).
Mohol by nám niekto pomôcť pri vysporiadaní účtov 964 a 965?
ťaháme nesprávne zostatky z minulých rokov a chceli by sme dať
do poriadku pred zavedením akruálneho účtovnícktva.
Je to problém mnohých účtovníčok na obecných úradoch.
Keby niekto vedel konkrétne účtovné zápisy uviesť na opravu chyby,tak by nám veľmi pomohol.
Zostatky účtov 315, 318, 321 sú správne!
začiatočné zostatky účtov 965,964 nesúhlasia s účtami z.s. 315,318 k 1.1.2006
Za pomoc ďakujeme.
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Tiež mám podobný problém. Z minulých období sa mi zle ťahá zostatok na účte 321. Poradí mi niekto ako to napraviť, aby to nenarušilo súvahu ?
0 0
Lyda Lyda

Lyda je offline (nepripojený) Lyda

Prosim o radu zauctovat vysledok hospodarenia v januari 2007
- este neocisteny o napr. nedocerpane prostriedky zo skoly z roku 2006 (100 tis.), ktory je na ucte 933 ako rozdiel uctov 217 mínus 218 (1 mil.)
- uz ocisteny o nedocerpano prostriedky zo skoly z roku 2006 (900 tis.)
0 0
Lyda Lyda

Lyda je offline (nepripojený) Lyda

Prosim o radu zauctovat vysledok hospodarenia v januari 2007
- este neocisteny o napr. nedocerpane prostriedky zo skoly z roku 2006 (100 tis.), ktory je na ucte 933 ako rozdiel uctov 217 mínus 218 (1 mil.)
- uz ocisteny o nedocerpano prostriedky zo skoly z roku 2006 (900 tis.)
Dakujem
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

a vieš, čo na tej 321 máš?
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

V minulom období bola omylom zaúčtovaná dodávateľská faktúra 2x na strane Dal a úhrada fa bola zaúčtovaná iba 1x na strane MD.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

a nedá sa ti to jednoducho vystornovať opačným zápisom? ty si mal teda 2x 420/321 a jeden raz 321/232 ? rozumiem dobre?
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Rozumela si dobre, ale keď dám mínusový zápis, tak v tomto účt. období mi ovplyvní náklady na účte 410, a to nechcem.
Nedá sa to iným spôsobom, aby som nenarušila 410 ?
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

noo podľa mňa ani inú možnosť nemáš, alebo to oprav cez 232, ale to ti zase nebude sedieť výdavkový okruh na zriadovateľa
alebo jednoducho si daj k tomu interný doklad, že to bolo nesprávne zaúčtované a preto ti to pohlo 410..alebo ale to som si neni istá,skúste jej ešte niekto poradiť... či by to nemohlo ist cez 211 ale radšej si to over
v každom prípade sa ti toaj tak niekde odzrkadlí....
ALE SKÚSTE JEJ PORADIŤ AJ VY OSTATNÍ
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

ďakujem Ti Anita za odpoveď. Som Ti vďačná, že si sa mi venovala svoj čas.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

helenka11
Čo všetko načíta účet 964? Mne vyšlo hrozné nepochopiteľné číslo.
Vôbec nie účet záväzkov a cudzich platieb - tie mám v tisícoch.
Ale v milonoch. Keď som si vtlyčila saldo účtu 964 obsahoval len:
strana Aktív" účty 400 /aj 470 odpisy/ a strana Pasív účty 211 a 234.
Čo som zle učtovala? Už podľa tohoto sa tam niečo nabaľuje, ale čo?
na účet 964 sa prevádzajú zostatky účtov 211,214,233,234takisto ako aj stavy účtov triedy 4. nezabudni na to, že 211 u RO sú účtované bežné a kapitálové výdavky: to znamená, že si mohla , dať ešte raz zaúčtovať automaticky 211- teda ak si účtovala v priebehu roka kapitálové výdavky- zdojnásobilo ti automatické zaúčtovanie na konci roka sumu211, čo sa ti v ročnej preklopilo na 964. ináč neviem že čo by to mohlo byť. skontroluj si aj majtekový okruh v súvahe..
0 0
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

Ďakujem Anita80,že si mi venovala čas,
Uzávierku som odovzdala, súvaha sedí, len účet 964 ma stále máta.
Neviem ho zinventarizovať, pretože si neviem rozložiť sumy z ktorých sa skladá a prečo.Teraz prechádzam účtom 211 od začiatku roka a s ním súvisiace učt.okruhy.
Mohlo sa stať, že sa mi zlé zaučtovanie nabaľuje z predošlých rokov?

Pekný deň!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať