Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Mám takýto problém. Faktúra za stravné lístky vystavená aj zaplatená v decembri 2006, ale sú to lístky na rok 2007, je to aj na faktúre napísané. Je to výdavok ovplyvňujúci základ dana roku 2006, alebo až roku 2007, keď bude čerpanie stravných lístkov. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Ja by som si dala tento rok do nákladov len poplatok za kúpu stravných lístkov, ostatné by som dávala postupne až v roku 2007 podľa príslušnej spotreby, ktorú si budeš evidovať v knihe cenín.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ivdi
    Mám takýto problém. Faktúra za stravné lístky vystavená aj zaplatená v decembri 2006, ale sú to lístky na rok 2007, je to aj na faktúre napísané. Je to výdavok ovplyvňujúci základ dana roku 2006, alebo až roku 2007, keď bude čerpanie stravných lístkov. Ďakujem za odpovede.
    Účtuješ Jú alebo Pú.

    Ak Jú dala by som to všetko do roku 2006. ak Pú tak by som časovo rozlišovala.

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Účtujem v JU. Neviem, či sa aj stravné lístky majú časovo rozlišovať, ako nájomné.

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Kúpila si stravné lístky len na január 2007 alebo na celý rok? Ak na celý rok, tak keby si ich časovo nerozlíšila, chceš povedať, že hneď v januári vieš presne kedy pôjdeš do práce napr. v novembri?

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Stravných lístkov je viac, nielen na január, neviem presne na aké obdobie. Takže Kvitko podľa teba do VOZD len poplatok, ostatné mimo. Áno????

    jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

    jmparazit
    Ja som bol na školení kde bolo toto preberané. A bolo nám povedané že to je v štádiu riešenia.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Neviem,podľa mojho názoru by som to dala do nákladov v r.2006 a evidovala ako ceniny-zásoby.Vo výkaze o majetku a záv.uviesť v r.10 peniaze a ceniny.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    posúvam...

    aj mňa by zaujímal názor ostatných. je daňovým výdavkom nákup stravných lístkov v decembri na január, ktoré boli koncom decembra zamestnancom aj vydané?

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Ja ich tiež dávam na ceniny, a teda VNZD, a až pri ich výdaji ich dávam do nákladov./JÚ/

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Mirkaska Pozri príspevok
    posúvam...

    aj mňa by zaujímal názor ostatných. je daňovým výdavkom nákup stravných lístkov v decembri na január, ktoré boli koncom decembra zamestnancom aj vydané?
    Ja by som to účtovala do roku 2006.....vtedy boli kúpené a aj vydané

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    JÚ je o platbe- vtedy je náklad, ale pri strav.lístkoch postupujem do nákladov až pri ich výdaji..

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Ja by som sa chcela spýtať, či sa môže dávať do nákladov zamestnávateľa 55% z ceny stravného t.j. 49,-- Sk aj keď SL stojí len napr. 60,-- SK. Pýtam sa to preto, lebo v ZáPr. je uvedené, že zamestnávateľ prispieva na stravné zamestnancom 55% z výšky SL, max. do výšky 55% stravného 5-12 hodín.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monikov Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať, či sa môže dávať do nákladov zamestnávateľa 55% z ceny stravného t.j. 49,-- Sk aj keď SL stojí len napr. 60,-- SK. Pýtam sa to preto, lebo v ZáPr. je uvedené, že zamestnávateľ prispieva na stravné zamestnancom 55% z výšky SL, max. do výšky 55% stravného 5-12 hodín.
    Áno, môžeš,ale max. je 48,95 = 55% z 89.-.

    MartaP je offline (nepripojený) MartaP

    MartaP
    Keď nakúpim stravné lístky v januári na 3 mesiace, zapíšem tento nákup do VNZD. Musím ich mesačne zapisovať do nákladov podľa počtu prac.dní, alebo stačí ich zapísať podľa počtu prac.dní po 3 mesiacoch, teda keď ich všetky miniem? Ako doklad na zapísanie spotreby strav.lístkov do peňažného denníka je interný doklad? Týka sa to JÚ.Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartaP Pozri príspevok
    Keď nakúpim stravné lístky v januári na 3 mesiace, zapíšem tento nákup do VNZD. Musím ich mesačne zapisovať do nákladov podľa počtu prac.dní, alebo stačí ich zapísať podľa počtu prac.dní po 3 mesiacoch, teda keď ich všetky miniem? Ako doklad na zapísanie spotreby strav.lístkov do peňažného denníka je interný doklad? Týka sa to JÚ.Ďakujem.
    Áno, mesačne je prehľadnejšie, dokladom o spotrebe bude ID.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Pri zaúčtovaní 55% ID do nákladov na konci mesiaca, robíte aj jeden ID s mínusovým znamienkom z VNZD?
    Na príklade :
    1 lístok 89 zaúčtované pri prijatí faktúry ako VNZD
    na konci mesiaca 55% 48,95 sk interným dokladom ako VOZD - prev.réžia?
    na konci mesiaca -48,95z VNZD odúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.