Zavrieť

Porady

Inzercia v časopise v ČR a DPH

Česká a.s. nám fakturuje uvernenie inzercie v českom časopise cenu bez DPH. Podlieha táto služba samozdaneniu, alebo to nie je pre mňa zdaniteľné plnenie, kedže časopis vychádza v ČR?
Dík za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Riočka Pozri príspevok
    Česká a.s. nám fakturuje uvernenie inzercie v českom časopise cenu bez DPH. Podlieha táto služba samozdaneniu, alebo to nie je pre mňa zdaniteľné plnenie, kedže časopis vychádza v ČR?
    Dík za pomoc.
    Český subjekt, neplatca DPH nám fakturuje uverejnenie inzercie v českých novinách cenu bez DPH. Aj v tomto prípade to treba samozdaniť? Ďakujem za radu. Nejedná sa o reklamu.
    Naposledy upravil anka1 : 21.02.07 at 08:04 Dôvod: Doplenie textu

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    anka1 Pozri príspevok
    Český subjekt, neplatca DPH nám fakturuje uverejnenie inzercie v českých novinách cenu bez DPH. Aj v tomto prípade to treba samozdaniť? Ďakujem za radu. Nejedná sa o reklamu.
    Podľa § 69/3 robíte samozdanenie aj keď dodavateľ je ZO neplatca.
    Podľa kódu produkcie 74,40,1 je reklamná služba aj poskytnutie miesta na inzerciu aj v novinách.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Prosím o pomoc. Sme platcovia dph a dali sme inzerát do časopisu do Veľskej Británie, ktorý sú tiež platiteľmi dph. Vyfaktúrovali nám faktúru na ktorej uviedli svoje IČ dph ale chýbajú na nej naše IČ dph a IČO je tam len názov našej firmy. Moja otázka znie môžeme si tam sami dopísať chýbajúce IČ dph a IČO. Faktúra je vystavená v eur bez dph, ktorá sa neskôr bude prefakturovavať na platiteľa dph v SR. Máme nárok na samozdanenie a treba pri prefakturovaní odviesť dph?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    domacnost Pozri príspevok
    Prosím o pomoc. Sme platcovia dph a dali sme inzerát do časopisu do Veľskej Británie, ktorý sú tiež platiteľmi dph. Vyfaktúrovali nám faktúru na ktorej uviedli svoje IČ dph ale chýbajú na nej naše IČ dph a IČO je tam len názov našej firmy. Moja otázka znie môžeme si tam sami dopísať chýbajúce IČ dph a IČO. Faktúra je vystavená v eur bez dph, ktorá sa neskôr bude prefakturovavať na platiteľa dph v SR. Máme nárok na samozdanenie a treba pri prefakturovaní odviesť dph?
    podľa § 15/7,8 robíte samozdanenie, reklamná služba.
    Tie údaje si tam dopíšte. V 74 sa píše, že máte mať Fa, ale nie su tam vymenované náležitosti. Okrem toho nárok na odpočet a povinnosť odviesť daň pri službe máte aj keď nemáte Fa. Takže by som to tam len doplnila.
    Keď to budete refakturovať , tak podľa §9/4, takže akoby ste službu sami dodali , takde by ste ju mali na výstupe zasa zdaniť.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Český plátca DPH nám faktúroval účasť 2 osôb na reklamnej akcii v Nemecku. 16.1.2007 sme zaplatili preddavok, fa bola vystavená 31.1.2007 a reklamná akcia bola 8. - 9. 2. 2007.
    Viem, že mám urobiť samozdanenie služby podľa §69 odst.3. Podľa §51 odst. 1 písm. b si môžem odpočítať daň ak je uvedená v záznamoch - § 70. Faktúra prišla až 28.02.2007.
    Môžem urobiť samozdanenie v 02./07 alebo má byť v 01./07?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Topas Pozri príspevok
    Český plátca DPH nám faktúroval účasť 2 osôb na reklamnej akcii v Nemecku. 16.1.2007 sme zaplatili preddavok, fa bola vystavená 31.1.2007 a reklamná akcia bola 8. - 9. 2. 2007.
    Viem, že mám urobiť samozdanenie služby podľa §69 odst.3. Podľa §51 odst. 1 písm. b si môžem odpočítať daň ak je uvedená v záznamoch - § 70. Faktúra prišla až 28.02.2007.
    Môžem urobiť samozdanenie v 02./07 alebo má byť v 01./07?
    Čo je vlastne podstatou tej Fa -robili pre vás reklamu tí česi.Lebo ak vám fakturoval účať na nejakom podujatí (ubytovanie, strava, vstupenky, účasť na niečom napr. podla § 15/4)tak miesto dania nie je slovensko.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Faktúrovali nám účasť na reklamnej akcii - čiastočné pokrytie nákladov na ubytovanie. Ostatné náklady hradili oni.

    Na faktúre uviedli: Fakturujeme Vám za účast na reklamní akci na podporu prodeje u ......... v Německu.

    Jedná se o poskytnutí služby dle § 10 odst. 6 zákona o DPH č. 235/2004 Sb.

    Faktúra je bez DPH.

    § 10 Místo plnění při poskytnutí služby ve zvláštních případech
    (6) Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě, které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:

    a) převod a postoupení autorského práva, patentu, licence, ochranné známky a podobného práva,
    b) reklamní službu,
    c) poradenskou, inženýrskou, konzultační, právní, účetní a jinou podobnou službu, stejně jako zpracování dat, poskytnutí informací, překladatelské a tlumočnické služby,
    d) bankovní, finanční a pojišťovací službu, s výjimkou nájmu bezpečnostních schránek,
    e) poskytnutí pracovní síly,
    f) nájem movité věci, s výjimkou všech druhů prostředků pro dopravu,
    g) telekomunikační službu,
    h) rozhlasové a televizní vysílání,
    i) elektronickou službu,
    j) přijetí závazku zdržet se zcela nebo zčásti v pokračování nebo vykonávání podnikatelské činnosti nebo práva uvedeného v tomto odstavci,
    k) poskytnutí služby osobou, která jedná jménem a na účet jiné osoby, která spočívá v zajištění služby uvedené v tomto odstavci,
    l) poskytnutí přístupu k přepravní, distribuční nebo přenosové soustavě pro plyn nebo elektřinu, přepravu, distribuci nebo přenos plynu anebo elektřiny jejím prostřednictvím, včetně přímo souvisejících služeb.

    Z toho som vychádzala, že mám urobiť samozdanenie.

    Inzercia v časopise v ČR a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.