Zavrieť

Porady

odpisy

Prosím Vás, môžete mi poradiť s lízingom niekto. Prebrala som účto od účtovníčky, ale nevyznám sa jej v tom, má na konci roka 2005 tri interné doklady, kde rátala odpisy, ale založené nie sú, len čo som vyčítala z peňaž.denníka. Takže štvrťročné splátky účtovala do výdavkov neovpl.ZD, no a lízing-odpisy v uzáv.op. účtovala VOZD nejakých 100000 a finanč.nákl. tak isto nejakých 31000. Môžte mi povedať z čoho mám vychádzať? Dnes som si zohnala aj zmluvu: je to odpis.skup. 1, 36 mesiacov. prosím o pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Odtiaľ si stiahni tabuľku.
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=325
    Nahoď do nej údaje zo splátkového kalendára. Neprepíš vzorce, tie sú označené sivým podkladom. V tejto téme k nej nájdeš diskuziu.
    http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html
    Zuzka, Ty si šikulka.

    Dodatok: Tabuľku si radšej stiahni z dokumentov ako z témy, robila som v nej drobné úpravy.
    Naposledy upravil Marína : 24.01.07 at 21:45

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ďakujem, super tabuľka, ale trocha sa potrápim, kým to vypíšem a kým zistiím, čo kde mám napísať.
    Odpisy, keď som si nahodila zhruba sumy, mi sadli, čo vyrátala min.rok- o 2000 to nesedelo, ale má tam aj účtované finančné výdavky k lízingu a to neviem, čo je? inak díky

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Trošku sa môžeš potrápiť. Tebe stačí vložiť údaje, ja ako samouk som ju robila cca týždeň. Neboj, určite to zvládneš skôr.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Skúšala som podľa splát.kal. vložiť sumy, odpisy mi zhruba vyšli, len neviem čo moja predchodkyna rátala a neviem, čo znamená finančné výdavky k lízingu, tabuľka je super, ďakujem
    PS: potrebujem to dosť súrne vedieť-sumu odpisov, lebo majiteľ chce vyst. ešte jednu fa a potrebuje upraviť sumu, tak aby nebol v strate.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Sybila, asi preto nik neodpovedá, pretože my nevieme čo tými výdavkami predch. účtovníčka myslela. Nevieš sa jej opýtať? Uveď nám, kde sú uvedené alebo naúčtované.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Sú naúčtované tak isto ako odpisy lízingu, preto sa pýtam, lebo ani ja neviem, čo by to mohlo byť, opýtať sa jej nemôžem, lebo ju nepoznám a toľko kiksov, čo narobila aj v PU aj v JU, len pokuty za ňu platíme a ja to musím dávať do hromady. Ja som sa pýtala, preto, či náhodou nevie, čo tým myslela. Díky
    Poprípade, keby ste mi niekto napísali, čo patrí medzi uzávierkové operácie, dík

    Dass je offline (nepripojený) Dass

    Dass
    Prosim o pomoc. Dufam ,ze som v teme . V roku 2006 som v 8/2006, po 12 mesiach postupila leasing. Co dostanem do nakladom ? Aj 8/36 ? V Olympe mi to nejde zuactovat. Poradite ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.